Ojcowski Krąg


Współczesny świat stawiał dotąd przed nami, ojcami dzieci w każdym wieku, wciąż nowe, inne niż wcześniej oczekiwania, którym staramy się sprostać pozostając jednocześnie w wielu innych rolach ? męża, partnera, pracownika, przyjaciela. Czas pandemii przyniósł kolejne wyzwania dla ojców związane z opieką nad dziećmi w domach, a także niepewność o przyszłość.

Będąc ojcami, zdajemy sobie sprawę z wielu ograniczeń, które w sobie nosimy. Kluczową z nich wydaje się trudność w zrozumieniu siebie, własnych reakcji i emocji, trudność w kierowaniu własnymi emocjami i kontrolowaniu ich, zdolność do samomotywowania się oraz empatyzowania. Potrzebujemy elastyczności, bo stare rozumienie ról i poprzednie schematy przestają już się sprawdzać w relacjach z dziećmi i ich matkami.

Co możemy więc zrobić?

Możemy porozmawiać w ojcowskim gronie. Podzielić się czymś, czego się nikomu nie mówiło, odkryć i wyrazić długo skrywane uczucia w towarzystwie współczujących świadków ojcowskich zmagań, poczuć męską bliskość innych ojców. Przyjrzeć się różnym własnym ograniczeniom, podzielić się radościami i smutkami codzienności, ale także wypowiedzieć, że czujemy się czasem bezsilni i że jeszcze trudniej nam poprosić o mądre ojcowskie wsparcie.

Jesteś gotów na taką przygodę? Zapraszamy Ojcowski Krąg!

Terminy:
5 spotkań, wtorki 18:00-21:00

11, 18, 25.05 oraz 1 i 8.06

Zapisy obowiązują na cały cykl.

Tematyka spotkań

  • ojcostwo w moim życiu
  • ojcowska tożsamość ? kim jestem, jaki jestem w tej roli
  • wartości i cnoty w byciu ojcem
  • emocjonalna dieta ojcowska ? od złości do radości w roli ojca
  • bycie ojcem a bycie mężem/partnerem

Warsztat poprowadzi Marcin Grudzień ? ojciec dwóch córek: Łucji (19 lat) i Jagody (5 lat). Pracuje jako psychoterapeuta i trener z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi w ośrodku psychoterapii i wsparcia rodzin Plaster Miodu oraz w Kooperatywie Trenerskiej. Studiował w Studium Pomocy Psychologicznej Par w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz w Szkole Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Obecnie szkoli się z psychoterapii Centrum Terapii Dialog Mabor, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Badacz męskich ruchów społecznych, aktywny uczestnik męskich grup wsparcia. Wykładowca akademicki w Akademii Pedagogiki Specjalnej.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!