Papierowy Teatr w Twoim domu ? spotkania z teatrem kamishibai i warsztaty dla rodzin z dziećmi


Zapraszamy do MAL Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44 na BEZPŁATNE niedzielne spotkania w terminach 5, 12, 19, 26 września 2021 r. dzieci z rodzicami w dwóch grupach wiekowych:

10.00-11.30 ? dzieci 3-6 lat z rodzicami

12.00-13.30 ? dzieci 7-10 lat z rodzicami

Na zajęcia obowiązują ZAPISY mailowe. Ilość miejsc ograniczona. Można zapisać się na jeden lub kilka terminów albo uczestniczyć we wszystkich spotkaniach.

ZAPISY: Aby zarezerwować miejsce proszę wysłać wiadomość mailową z podaniem terminu lub terminów spotkań i grupy wiekowej oraz ilości dzieci na adres: sej.buk.m@gmail.com. W tytule maila proszę wpisać: ?teatrzyk?.

 

Zapraszamy na spotkania z magicznym teatrem kamishibai! Po przedstawieniu odbędą się warsztaty dla rodzin, które zakończą się m.in. stworzeniem własnego teatrzyku (będzie można zabrać go do domu).

Kamishibai to wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej ? teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai) ? na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych ? w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Poprzez formę małego spektaklu teatralnego dzieci, będące głównym odbiorcą kamishibai, odbywają podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie, poszerzają swoje słownictwo, a także uczą się wrażliwości oraz dokonywania oceny i wyboru między dobrem a złem.

Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z odbiorcą.

Działanie realizowane w ramach Programu ?Mobilni w Kulturze 2021?, finansowane ze środków m.st. Warszawa.

Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka.

Uczestnicząc w warsztatach wyrażają Państwo zgodę na fotografowanie i filmowanie w celu dokumentowania projektu oraz promocji warsztatów z teatrem kamishibai.

Osoba do kontaktu:

Monika Sejbuk-Radziwonka

sej.buk.m@gmail.com

Tel. 537 298 110

 

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!