Parasite


Kino plenerowe

Niezapomniane historie

Wspaniałe obrazy

Cudowna muzyka

Niezapomniane kreacje aktorskie

Nagradzane na wielu festiwalach

Przyjdź, zobacz i podyskutuj przy MALtanie OPS ul. Rozłogi 10

 

Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on ? mówi o reżyserze ?Parasite? Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę ?Parasite? Bong Joon-ho pokonał ?Pewnego razu? w Hollywood?, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.
?Parasite? to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy ? dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów ? są w stanie po to wszystko sięgnąć.
?Parasite? to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać ? biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów ?Okja? i ?Snowpiercer: Arka przyszłości? to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

Tytuł oryginalny: Gisaengchung
Tytuł angielski/międzynarodowy: Parasite
Reżyser: Bong Joon-ho
Występują: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam
Kraj produkcji: Korea Południowa
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 20 września 2019
Język oryginalny: koreański
Gatunek: komedia, thriller
Czas trwania: 132 min.

Wydarzenie realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.

 

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych seans odbędzie się wewnątrz OPS’u, w sali na pierwszym piętrze.

Współogranizator


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!