Piknik Czytelniczy


Zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi na Piknik Czytelniczy na Placu Kasztelańskim.
Dlaczego?
Ostatnie badania czytelnictwa w Polsce opracowane przez Bibliotekę Narodową ? czytamy coraz mniej. Jednak na rynku czytelniczym pojawia się coraz więcej wydawnictw i publikacji. Oprócz tradycyjnej książki dla dzieci można znaleźć audiobooki, książki obrazkowe czy interaktywne. Pokażemy dzieciom i młodzieży, że książka to nie przeżytek ani relikt przeszłości; że może mieć różne formy; że inspiruje do wielu działań; że czytanie można zamienić na działanie!

W czasie pikniku będzie można zapoznać się z dobrą książką dla dzieci i młodzieży, usiąść na kocu, poczytać, kupić książkę lub wymienić przyniesioną przez siebie na inną.
Plac Kasztelański to ciekawa przestrzeń miejska. Warto ją wykorzystać, by promować czytanie. Piknik Czytelniczy to: spotkania z pisarzami oraz ludźmi związanymi z rynkiem i promocją wartościowej, ciekawej książki dla młodego czytelnika; warsztaty zachęcające do czytania i innych form twórczości oraz konkursy.
Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich miłośników książek!
Partnerzy projektu: Bemowskie Centrum Kultury, Miejsce Aktywności Lokalnej Dwa Jelonki
Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY

Niebawem szczegółowy program spotkań literackich i warsztatów oraz regulaminy konkursów: literackiego i plastycznego.

 

Wszystkie wydarzenia związane z piknikiem będą się odbywać na Placu Kasztelańskim i w Miejscu Aktywności Lokalnej Dwa Jelonki.

Projekt powstaje w ramach Programu Laboratorium Projektów okolic Placu Kasztelańskiego.

AUTORKA PROJEKTU Magdalena Sadowska-Maciejewska jest miłośniczką dobrej książki i mamą, która kocha czytać swoim córkom; czasem pisze wiersze.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!