Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, językoznawczynią, germanistką oraz leksykografem, autorką ponad stu książek dla dzieci, popularyzatorką kultury słowa, Ambasadorką Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY. W 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.
W 2017 roku jej książka Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą została umieszczona na liście lektur do wspólnego i indywidualnego czytania dla klas I-III. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych.
Spotkanie wokół książki Nie krokodyluj! O drodze Ludwika Zamenhofa do języka esperanto.
Rozmowę poprowadzi: Magdalena Sadowska-Maciejewska
„W wielokulturowym Białymstoku, gdzie urodził się i mieszkał mały Ludwik, panował niezły językowy galimatias. Zafascynowany mieszanką języków i biblijną opowieścią o wieży Babel chłopiec wymarzył sobie język, którym posługiwaliby się ludzie na całym świecie. Tak powstało esperanto.
Ludwik Zamenhof, okulista, który stworzył ten sztuczny język międzynarodowy i wydał podręcznik do jego nauki, został ośmiokrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Dziś znany jest na całej kuli ziemskiej, a esperanto stało się najbardziej rozpowszechnionym międzynarodowym językiem pomocniczym.”
Opis pochodzi ze strony wydawcy, na której można znaleźć także fragmenty książki:
Zapraszamy czytelników od 5 do 105 lat!
Wydarzenie organizowane z Budżetu Obywatelskiego
Kontakt:
Paweł Gala
pawel.gala@bemowskie.pl
798-991-848, 784-442-963