Projekt ?Mała Orkiestra? – Dzień otwarty


W styczniu 2018 w Bemowskim Centrum Kultury rozpocznie działalność ?MAŁA ORKIESTRA? ? projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do młodych muzyków (12-17 lat). Dzień otwarty to możliwość zapoznania się z jego programem i założeniami oraz wspólne muzykowanie.

 

O ?MAŁEJ ORKIESTRZE?
Głównym założeniem projektu jest stworzenie zespołu o charakterze artystycznym i edukacyjnym oraz wprowadzenie młodych adeptów w świat muzyki i instrumentów. Forma uczestnictwa w projekcie jest połączeniem nauki i zabawy, z naciskiem na rozwój umiejętności pracy w grupie, sumienność i pracowitość. Muzykowanie rozwija wyobraźnię i integruje, uwrażliwia na piękno i rozwija kreatywność. Młodzi muzycy, uczestnicząc w projekcie, otrzymują szansę współtworzenia w pełni wartościowego dzieła artystycznego  oraz zdobywają cenne doświadczenie i poznają podstawy pracy w orkiestrze. ?MAŁA ORKIESTRA? to też indywidualne zajęcia muzyczne, zajęcia doszkalające oraz warsztaty muzyczne.

 

Organizatorzy:
Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy
MIDO Percussion – producent instrumentów perkusyjnych
Trifonidis Music

 

Wiek uczestników: 12-17 lat

Wymagania: podstawowa umiejętność gry na dowolnym instrumencie (mile widziani, zarówno uczniowie szkół muzycznych jak i pasjonaci – hobbyści), zaangażowanie i regularna obecność na zajęciach.
Zgłoszenia/Propozycje uczestnictwa w projekcie ?MAŁA ORKIESTRA? 2018, wraz z ?małym cv?, prosimy wysyłać na mail: trifonidis@gmail.com z dopiskiem: mała orkiestra.

W ?małym cv? zamieszczamy podstawowe informacje: wiek adepta, instrument lub instrumenty na jakich gra, stopień zaawansowania, krótki opis zainteresowań muzycznych, kontakt do opiekuna. Prosimy nie załączać pełnych danych osobowych ani zdjęć.
Ilość miejsc w programie jest ograniczona, a uczestnicy zostaną wybrani na podstawie weryfikacji zgłoszeń mailowych oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Harmonogram zajęć:

2018 styczeń-czerwiec, wrzesień-grudzień
Próby orkiestry: wtorki w godzinach: 16:00 – 18:30

Program:

Wprowadzenie w świat instrumentów, podstaw muzyki, technik instrumentalnych, podstawy pracy zespołowej, przygotowanie autorskiego materiału muzycznego, koncerty, nagrania.

Instrumentarium orkiestry:

ksylofony, metalofony, balafon, dzwonki chromatyczne, kalimby, cajon, conga, darbuka, djembe, framedrum, woodblock, boom rurki, pianino, gitara, gitara basowa, perkusja i inne.

Prowadzący:

Maciej Trifonidis – multiinstrumentalista, kompozytor, animator kultury, twórca i koordynator projektu
Marianna Zagrodzka – perkusistka, asystent
Mateusz Kacper Bartosiewicz – perkusista, asystent
Bartek Łazarski – kontrabas, asystent

Cennik:

Uczestnictwo/próby – 1 miesiąc (łącznie 10 godzin zajęć): 200 zł


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!