Pszczele mydełka


Czy pszczoły produkują mydło? Oczywiście, że nie, jednak my wykorzystamy ich „produkty” do tworzenia naturalnych mydeł miodowo-woskowych. Wosk pszczeli natłuszcza, ochrania i zapobiega wysuszaniu skóry tworząc naturalny filtr ochronny. Dodatek miodu sprawi, że mydło nabierze pięknego koloru.
W kolejnym spotkaniu z cyklu ?Eko? Zrób to sam!? zapraszamy do wspólnego tworzenia mydeł i świec oraz na rozmowy o niezwykłych zdolnościach pszczół.
Ze względów bezpieczeństwa warsztat adresowany jest do osób dorosłych. Prosimy o założenie ubrań z długim rękawem, można przynieść swoje okulary i rękawice ochronne.
Zachęcamy też do przyniesienia foremek na mydło (np. silikonowe na muffinki lub kartonowe kubki po kawie), suszonych kwiatów, naturalnych olejków zapachowych lub materiałów do zapakowania mydeł i świec na prezent duchu zero waste.
Warsztat poprowadzą Karolina i Marcin (zbioryznatury.pl).
Oboje na co dzień siedzą „w papierach”, pracując w banku i administracji uczelni. Nic dziwnego więc, że każdą wolną chwilę spędzają na łonie natury. W 2020 roku skończyli kurs pszczelarski RL.04. Ryby, grzyby, soki, syropy, nalewki, maści, mydełka i świeczki ? to tylko niektóre z ich produktów, którymi dzielą się na stronie https://www.facebook.com/zbioryznaturypl.
Gospodynią cyklu jest Małgorzata Zawilska-Rospędek, pasjonatka prostych sposobów na ochronę środowiska dla każdego, autorka bloga @inżynierwzielonychokularach i mieszkanka Bemowa.
Wydarzenie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!