Rodzinny Klub Przyrodniczy – natura miejscem przygód


Cykl spotkań na świeżym powietrzu i w lesie. Wspólnie, z szacunkiem do przyrody będziemy badać, odkrywać, obserwować zasoby i piękno naszej Matki Ziemi. Każdym zajęciom towarzyszyć będzie też krąg, spacer po lesie i aktywności w naturze. 

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym – od 3 do 6 roku życia (istnieje możliwość uczestnictwa młodszego lub starszego rodzeństwa). W zajęciach rodzice również są zapraszani do aktywnego udziału. Jest to nasz wspólny czas z dziećmi.  

Zapraszamy od kwietnia do czerwca 2023 r. na wiosenny cykl zajęć. Zaplanowanych jest 6 trzygodzinnych spotkań od 10:00 do 13:00 w Lesie na Bemowie oraz gościnnym ogrodzie Stowarzyszenia Rodzice Razem – Klubu Mam na Bemowie. 

Terminy spotkań: 

15.04, 22.04 (soboty)  

6.05, 13.05 (soboty), 28.05 (niedziela) 

3.06 (sobota) 

Przebieg zajęć: 

– zabawa swobodna w przygotowanej przestrzeni; na niektórych spotkaniach działania stolarskie i teatr kamishibai 

– zaproszenie do aktywności – plastycznych, ruchowych, muzycznych, edukacyjnych itp. 

– poranny krąg i powitanie 

– wycieczka do lasu 

– wspólny posiłek 

– pożegnanie w kręgu 

 

Zajęcia organizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka. 

Podczas zajęć rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich dzieci. 

Rodziny (rodzice i dzieci) w miarę możliwości współtworzą zajęcia, mogą zaproponować swoje pomysły, podzielić się swoją pasją, biorą aktywny udział w zajęciach. Rodziny przynoszą produkty spożywcze na czas posiłku. Wspólnie dbamy również o zachowanie porządku w lesie. 

 

Zapisy odbywają się przez stronę Bemowskiego Centrum Kultury. Zapisując się na zajęcia, zapisujecie się na cały cykl składający się z 6 spotkań. Prosimy o przemyślane zgłoszenia. W zajęciach bierze udział rodzic lub rodzice z dzieckiem lub z dziećmi. Rezerwując miejsce na cykl zajęć zapisujecie Państwo TYLKO DZIECI (proszę nie zapisywać osób dorosłych). W polu „rok urodzenia” – proszę podać rok urodzenia dziecka. 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!