Sąsiedzi 3.0: Finałowe Forum Sąsiedzkie w dzielnicy Bemowo


Od 20 do 25 czerwca 2017 w dzielnicy Bemowo odbędzie się Forum Sąsiedzkie, które jest wydarzeniem kulminacyjnym polsko-ukraińsko-białoruskiego programu Sąsiedzi 3.0. Pilotażowy rok Sąsiadów zaowocował ponad 30 różnorodnymi projektami lokalnymi oraz międzynarodowymi, które zostaną zaprezentowane w Klubie Karuzela podczas finałowego spotkania w formie interaktywnych warsztatów.

Wachlarz tematyczny projektów jest bardzo szeroki ? od inicjatyw związanych z tradycyjnymi robótkami ręcznymi, przez wernisaże forograficzne i filmy po wydarzenia muzyczne. Przykładowo w Polsce, a dokładniej w Warszawie, Gleb Michalowski, zapoczątkował projekt Enter Jam, który oparty jest na otwartych spotkaniach dźwiękoterapeutycznych, mających za zadanie wspieranie rozwoju zdolności empatii, komunikacji niewerbalnej jak i przeciwdziałanie depresjom.

Po raz pierwszy organizowane w Polsce Forum Sąsiedzkie, przygotowane we współpracy z mieszkańcami Bemowa i Bemowskim Centrum Kultury, będzie również okazją do poznania sąsiadów zarówno z dzielnicy jak i z zagranicy. Poznaniu temu służył będzie dobrze zaplanowany program kulturalny, który oferuje wiele ciekawych wydarzeń otwartych takich jak:
tematyczne wycieczki po Warszawie, dyskusje panelowe, wspólne świętowanie Nocy Świętojańskiej na Forcie Bema, piknik w Parku Górczewska czy koncert Warszawskiego Combo Tanecznego.

Więcej informacji o wydarzeniach otwartych znajduje się na stronie internetowej: www.sasiedzi3.org

Program Forum został stworzony dzięki ogromnemu zaangażowaniu aktywnych mieszkańców Bemowa, którzy od lat tworzą rozmaite inicjatywy na rzecz swojej społeczności lokalnej.

Lokalizacje:
Osiedle Przyjaźń, Klub Karuzela (20-22.06, 25.06)
Fort Bema (23.06)
Park Górczewska (24.06)

Program Forum: sasiedzi3.org/forum-sasiedzkie/

Więcej informacji:
sasiedzi3.org
facebook.com/susidy3.0
dialogue-for-change.org

Background:
Sąsiedzi 3.0 to polsko-ukraińsko- białoruski program pozaformalnej edukacji obywatelskiej, którego celem jest wspieranie osób działających na rzecz solidarności oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.

Program zachęca do brania czynnego udziału w demokratycznych procesach podejmowania decyzji dotyczących organizacji życia w społeczeństwie. W ten sposób promuje aktywne postawy obywatelskie oraz solidarność międzyludzką przy uwzględnieniu otaczającego środowiska. ?Prowokujemy do odważnego kształtowania świata według własnych pomysłów i marzeń. Naszą cechą charakterystyczną jest praca oparta na metodach edukacji pozaformalnej, której charakter w naturalny sposób pobudza do aktywnego uczestnictwa, krytycznego myślenia, budowania zespołów i owocnej pracy w grupie? ? mówi Katarzyna Dorota, koordynatorka Sąsiadów 3.0 w Polsce.

Partnerzy i donatorzy:

Program Sąsiedzi 3.0 jest realizowany przy współpracy trzech organizacji partnerskich, takich jak: Organizacja pozarządowa Insha Osvita z Ukrainy, Stowarzyszenie Edukacja bez Granic z Białorusi i Stowarzyszenie Genius Loci ? Duch Miejsca z Polski oraz dzięki wsparciu Stowarzyszenia MitOst z siedzibą w Berlinie. Program jest finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec oraz fundację Roberta Boscha w ramach projektu Dialogue for Change, jak i Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu Przemiany w Regionie RITA, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Kontakt:

Sąsiedzi 3.0:
Katarzyna Dorota
koordynatorka programu na Polskę
katarzyna.dorota@sasiedzi3.org

MitOst e.V
Malwina Fendrych
fendrych@mitost.org

link do wydarzeń otwartych: http://sasiedzi3.org/wp-content/uploads/2017/06/Agenda-Forum-Sasiedzkie_poster-print.pdf?


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!