Siedem sekretów wystarczająco dobrego taty


Nie wyrabiasz się w ojcowskiej roli?
Chcesz poczuć, że nie jesteś sam, że inni mają podobne problemy?
Chcesz razem z innymi ojcami zacząć się rozwijać?

Zapraszamy w podróż po siedmiu sekretach wystarczająco dobrego ojcostwa. Te siedem sekretów to:

1. ZAANGAŻOWANIE
2. POZNAWANIE DZIECKA NA KAŻDYM ETAPIE ŻYCIA
3. STAŁOŚĆ
4. BEZPIECZEŃSTWO I TROSKA
5. MIŁOŚĆ DO MATKI DZIECKA
6. AKTYWNE SŁUCHANIE
7. ZASOBY DUCHOWE

W czasie spotkania przyjrzymy się temu, co każdy z sekretów znaczy w Twoim życiu, dla relacji z dzieckiem i w rodzinie. W męskim gronie zastanowimy się, co każdy z nich oznacza w Twojej ojcowskiej codzienności. Zastanowimy się, jak w oparciu o siedem sekretów rozwijać rodzicielskie zasoby, jak budować dobre relacje z dziećmi i żonami/partnerkami.

W czasie warsztatu porozmawiamy o tym:
– co to znaczy być „wystarczająco dobrym ojcem”,
– czy rozumiemy i potrafimy wyrażać własne emocje i potrzeby w zgodzie ze sobą i tak, aby nie ranić naszych najbliższych,
– czy znamy swoje mocne strony i ograniczenia, czyli czy wiemy na jakim fundamencie stoi poczucie naszej ojcowskiej wartości,
– czy w świecie pełnym nowych bombardujących nas bodźców potrafimy być w relacjach z dzieckiem tu i teraz,
– jak radzimy sobie z odczuwaniem emocji naszych dzieci i partnerek – czy skupiamy się tylko na poklepywaniu po plecach i powtarzaniu, że wszystko się ułoży czy może naprawdę potrafimy wejść w buty innych.

Co będzie się działo?
Podoświadczamy. Poćwiczymy. Porozmawiamy. Wszystko wokół ojcowskiej obecności, byciu w relacji z dzieckiem i w rodzinie. W bezpiecznej atmosferze powiemy sobie czego chcemy i za czym tęsknimy w roli ojca.

Prowadzący:
Marcin Grudzień – ojciec dwóch córek – Łucji (22 lata) i Jagody (7 lat), pracuje jako psychoterapeuta w Pracowni Bliskich Relacji i Instytucie Psychoterapii Masculinum oraz jako trener z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Ukończył czteroletnie szkolenie z psychoterapii atestowane przez PTP. Studiował w Studium Pomocy Psychologicznej Par w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz Szkole Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Działa w Fundacji Masculinum. Dedykowane Mężczyznom. Prowadził warsztaty dla ojców w ośrodku psychoterapii i wsparcia dla rodzin Plaster Miodu w Warszawie oraz Stowarzyszeniu OPTA.

Warsztaty finansowane z Budżetu Obywatelskiego 2023.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!