„Śladami pradawnych bogów” – kryminalna gra terenowa


Mieszkańcy warszawskiego Bemowa w ostatnich dniach nie mogą spać spokojnie. Nocami budzą ich dziwne krzyki, jęki, śpiewy i tańce. W miejscach gdzie do tej pory spacerowali – pojawiły się tajemnicze symbole, na drzewach z zawisły mulety, a mury pokryły dziwne malunki… Ki diabeł, ki czort? To pytanie do Ciebie!

 

Zapraszamy do udziału w kryminalnej grze terenowej „Śladami pradawnych bogów”. Wciel się w rolę śledczego i odkryj, jaką zagadkę kryją bunkry w Forcie Bema. Podążaj za wskazówkami, przesłuchuj świadków, zabezpieczaj ślady i zdobywaj informacje – tylko tak odkryjesz prawdę i przywrócisz spokój w mieście.

 

W najbliższą sobotę o 11:00 rozpocznie się wyścig z czasem. Zarezerwuj cztery godziny, ubierz się ciepło (najlepiej w coś, co może się pobrudzić), załóż wygodne buty na grubszej podeszwie, koniecznie zaopatrz się w latarkę, weź dobry humor i – na wszelki wypadek – coś od deszczu.
Dalsze instrukcje, wytyczne i niezbędny sprzęt otrzymasz od nas.

Z uwagi na poruszaną tematykę, wydarzenie jest kierowane do osób pełnoletnich. Dokładne miejsce spotkania zostanie podane zapisanym osobom.

Informacja o Partnerze:
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

Paragraf 22 jest organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacać 1% podatku podając nr KRS: 0000554931

 

Projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego 2021

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!