Spacer – Kąpiel leśna


Zapraszamy na uważny i niespieszny spacer w naturze oraz jej doświadczaniu i odkrywaniu za pomocą zmysłów. Ok. 3-godzinny spacer prowadzony jest przez przewodniczkę kąpieli leśnych, która zaprasza do niepokomplikowanych aktywności, które dzięki bliskiemu kontaktowi z przyrodą pomogą Ci być obniżyć poziom stresu, przełączyć się w tryb off-line, być uważną/uważnym oraz spędzić czas w gronie innych osób. W zależności od miejsca, warunków pogodowych oraz ukształtowania terenu, trasa spaceru ma dystans ok. 1 – 3 km.

Spotykamy się w Forcie Bema na skrzyżowaniu ul. Księcia Bolesława i ul. Waldorffa.

Jak się przygotować do spotkania?

Będziemy chodzić wolno, w lesie jest chłodniej niż w mieście, więc ubierz się cieplej niż zwykle w wygodne do przemieszczania się po lesie ubrania. Załóż wygodne buty odpowiednie do lasu.

Weź ze sobą coś na czym będziesz mogła/mógł usiąść, np. mała podkładka z pianki, mały koc. W lesie spędzimy 3 godziny, nie zapomnij więc wziąć wody oraz drobnej przekąski. Wszystko co potrzebujesz wziąć ze sobą spakuj do wygodnego plecaka. Zabierz ze sobą środek przeciwko kleszczom oraz komarom.

Przyjdź punktualnie na spotkanie.

Prowadząca Diana Czajkowska Jestem przewodniczką kąpieli leśnych, trenerką edukacji w plenerze, dogoterapeutką, instruktorką turystyki rowerowej oraz treserką psów. Przez wiele lat edukowałam ekologicznie dzieci, również te będące w edukacji domowej, Prowadziłam zajęcia dla dorosłych oraz seniorów. Współpracuję z ośrodkami ukierunkowanymi na outdoorowe metody pracy. Widzę w naturze ogromny potencjał do odnowienia, odrodzenia oraz rozwoju. Poprzez swoje zajęcia chcę ci pokazać co możesz dzięki niej zyskać.

Spacery organizowane z Budżetu Obywatelskiego.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!