Spektakl „Autobus”


Aktorzy Teatru Zgoda opowiadają widzom o swoim świecie, tajemniczej podróży, bliskości i doświadczeniu straty. W dwóch częściach w zaskakujący sposób oprowadzają publiczność po swoim świecie.

Czym jest Teatr Zgoda?
W teatrze grają osoby dorosłe z doświadczeniem choroby psychicznej, nie jest to jednak teatr osób wyłącznie chorujących .
W grupie grają również osoby zdrowe, przyjaciele teatru Zgoda. Jest to teatr, w którym występują aktorzy amatorzy.

Spektakl ma dwie części
W pierwszej tylko słuchamy, w drugiej ? odsłaniamy oczy i oglądamy aktorów na scenie. W pierwszej nie ma nic oprócz dźwięków, w drugiej ? pojawia się obraz, światła, aktorzy, ruch sceniczny. Dwie części łączy motyw podróży i perypetie Teatru Zgoda.
– Nasza grupa nigdy nie pracuje z góry narzuconym tekstem – mówi Agata Sidorek, reżyserka spektaklu. – Pojawia się jakieś słowo, potem kolejne i tak powstaje spektakl. W „Autobusie” podróżujemy po naszej wyobraźni i po prostu wymyślamy historie. Niby wszystko jest proste: czekamy na przystanku i nic się nie dzieje, ale ta błaha historia rozrasta się w naszej głowie do ogromnych rozmiarów. Na przykład do absurdalnej sceny, w której nagle znajdujemy się nad wodospadem!

Reżyseria: Agata Sidorek
Muzyka: Zbyszek Gozdecki i zespół
Wideo/montaż: Zbyszek Gozdecki
Tekst: Teatr Zgoda

Obsada:
Bożena Borkowska
Ewa Jankowska
Anna Wolska
Małgorzata Konopka
Mariusz Ponurski
Kamil Podogrodzki
Marek Wolski

Zespół muzyczny:
Wiesław Uziębło
Michał Lasocik


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!