Spotkanie z teatrem kamishibai i warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi (5-6 lat)


Zapraszamy na BEZPŁATNE spotkanie z magicznym TEATREM KAMISHIBAI i innymi formami teatralnymi. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi.

Spotkanie odbędzie się 22 października 2023 r. o 12:45 w Miejscu Aktywności Lokalnej DWA JELONKI w Bemowskim Centrum Kultury, ul. Rozłogi 18 (pierwsze piętro) i jest przeznaczone dla dzieci w wieku 5-6 lat z opiekunem.

Na zajęcia obowiązują ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o uważne sprawdzenie na którą grupę wiekową się Państwo zapisujecie. Polecamy przyjechać 5 minut wcześniej.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Spotkania prowadzi Iza Capogna /FB: Domek Pod Stołem – Iza Capogna/

Spotkania są realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka.

 

Równolegle w czasie zajęć będzie odbywać się warsztat dla tatusiów: „Bajkowy Super Tata!” – na którym dowiecie się jak opowiadać bajki żeby było to przyjemnością.

Tata może zapisać się na warsztaty i w takim wypadku przyprowadzić dziecko (w wieku 5-6 lat) na spotkanie z teatrem kamishibai o 12:45, które będzie się odbywało tuż obok (za ścianą).

Podczas warsztatu tatusiowie  poznają odrobinę teorii, a po godzinie spotkają się ze swoimi dziećmi, aby od razu wypróbować nowe umiejętności w praktyce 😊

 

Kamishibai to wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej – teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Poprzez formę małego spektaklu teatralnego dzieci, będące głównym odbiorcą kamishibai, odbywają podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie, poszerzają swoje słownictwo, a także uczą się wrażliwości oraz dokonywania oceny i wyboru między dobrem a złem.

Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z odbiorcą.

 

W ramach projektu został zakupiony teatr kamishibai wraz z bajkami i opowieściami do indywidualnego korzystania. Serdecznie zapraszamy do MAL Dwa Jelonki gdzie można przenieść się w magiczny świat teatru w dowolnym czasie!

 

Uczestnicząc w warsztatach wyrażają Państwo zgodę na fotografowanie i filmowanie w celu dokumentowania projektu oraz promocji warsztatów z teatrem kamishibai.

Na spotkanie prosimy zapisywać tylko dzieci (ale w samym spotkaniu dziecko uczestniczy z opiekunem – chyba, że tata jest na warsztatach obok).

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!