Spotkanie z teatrem kamishibai i warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi – Gr.1


Zapraszamy na pierwsze w cyklu BEZPŁATNE spotkanie z magicznym teatrem kamishibai! Po przedstawieniu odbędą się warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi.

Spotkanie odbędzie się 5.06.2022 r. w MAL Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44 i jest przeznaczone dla dzieci z rodzicami w dwóch grupach wiekowych:

Gr. 1 – 15.00-16.30 – dzieci 3-5 lat z rodzicami

Gr. 2 – 17.00-18.30 – dzieci 6-8 lat z rodzicami

Na zajęcia obowiązują ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc ograniczona.

 

Kamishibai to wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej – teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Poprzez formę małego spektaklu teatralnego dzieci, będące głównym odbiorcą kamishibai, odbywają podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie, poszerzają swoje słownictwo, a także uczą się wrażliwości oraz dokonywania oceny i wyboru między dobrem a złem.

Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z odbiorcą.

 

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne.

Spotkania są realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk.

Ponadto w ramach projektu został zakupiony teatr kamishibai wraz z bajkami i opowieściami do indywidualnego korzystania. Serdecznie zapraszamy do MAL Dwa Jelonki do przeniesienia się w magiczny świat teatru w dowolnym czasie!

 

Uczestnicząc w warsztatach wyrażają Państwo zgodę na fotografowanie i filmowanie w celu dokumentowania projektu oraz promocji warsztatów z teatrem kamishibai.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!