Spotkanie z teatrem kamishibai i warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi w wieku 5-6 lat


Zapraszamy na BEZPŁATNE spotkanie z magicznym teatrem kamishibai i innymi formami teatralnymi. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi.

Spotkanie odbędzie się 19.11.2022 r. w Publicznym Przedszkolu Mała Awangarda, ul. Jerzego Waldorffa 41C, 01-494 Warszawa (teren Fortu Bema) i jest przeznaczone dla dzieci z opiekunami w dwóch grupach wiekowych:

10:00-11:30 – dzieci 3-4 lata z opiekunami

12:00-13:30 – dzieci 5-6 lat z opiekunami

Na zajęcia obowiązują ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc ograniczona.

 

Kamishibai to wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej – teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Poprzez formę małego spektaklu teatralnego dzieci, będące głównym odbiorcą kamishibai, odbywają podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie, poszerzają swoje słownictwo, a także uczą się wrażliwości oraz dokonywania oceny i wyboru między dobrem a złem.

Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z odbiorcą.

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Spotkania prowadzi Iza Capogna /FB: Domek Pod Stołem – Iza Capogna/

Spotkania są realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka.

Ponadto w ramach projektu zostanie zakupiony teatr kamishibai wraz z bajkami i opowieściami do indywidualnego korzystania. Serdecznie zapraszamy do MAL Dwa Jelonki gdzie już niedługo będzie można przenieść się w magiczny świat teatru w dowolnym czasie!

 

Uczestnicząc w warsztatach wyrażają Państwo zgodę na fotografowanie i filmowanie w celu dokumentowania projektu oraz promocji warsztatów z teatrem kamishibai.

Na spotkanie prosimy zapisywać tylko dzieci (ale w samym spotkaniu dziecko uczestniczy z opiekunem).


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!