Sprzeciw! czyli rzut okiem na salę sądową w filmie i serialach | webinarium


Kto gdzie siedzi na sali sądowej? Czy dobry obrońca to taki, który przemierza salę szybkim krokiem i krzyczy „sprzeciw!” gdy interes jego klienta jest zagrożony? Czym różnią się przysięgli od ławy przysięgłych? Tematem spotkania będzie porównanie przedstawień procesu znanych nam z polskich i amerykańskich dramatów sądowych z rzeczywistością. Informacje zdobyte w jego trakcie pozwolą nam uniknąć nieporozumień na sali sądowej i zrozumieć, czemu pensja konsultanta powinna stanowić obowiązkowy punkt budżetu.

Informacja o Prelegencie: Piotr Modzelewski ? adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Towarzystwa Paragraf 22.

Webinarium dostępne będzie na fanpage’u Bemowskiego Centrum Kultury: https://www.facebook.com/Bemowskie.Centrum.Kultury/

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacja o Partnerze:
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.
Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

Paragraf 22 jest organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacać 1% podatku podając nr KRS: 0000554931


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!