Tymy na szlaku: odc.1 – Chiny i Tybet, Ola i Marcin Tym-Czarnoccy


„Tymy na szlaku” to przydomek podróżniczy Oli i Marcina – małżeństwa z Bemowa, które postanowiło pobyć w drodze nieco dłużej niż zakłada standardowy urlop. W pierwszym, pilotażowym odcinku opowieści z 3-miesięcznej, azjatyckiej wyprawy z plecakami, usłyszymy jak wyglądały pierwsze przymiarki i przygotowania do całego przedsięwzięcia. Przede wszystkim jednak skupimy się na relacji z podróży po Chinach i Tybecie – prześledzimy trasę wyprawy, porozmawiamy o kulturze (a może jej braku?) Chińczyków, o tym czy warto na coś się nastawiać w Kraju Środka oraz dlaczego Tybet to Tybet a Chiny to Chiny. Dodatkowo podpowiedzi, porady, anegdoty i masa zdjęć.

Ola Tym-Czarnocka: z wykształcenia filolog, z zawodu ?ogarniacz? rzeczywistości biurowej, z zamiłowania globtroter, bibliofil i muzyk. Zafascynowana kulturą Azji, marzy o przedreptaniu Ziemi Ognistej, Kaszmiru oraz Krainy Hobbitów, choć serce zostawiła w Bieszczadach.

Marcin Tym-Czarnocki: na co dzień siedzi w bitach i bajtach, ale jak już się ruszy, to daleko. Filmofil, krzyżówkowiec, obieżyświat. Na swojej mapie-zdrapce przymierza się do Wielkiego Kanionu, Japonii i Machu Picchu.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!