Urodziny Osiedla Przyjaźń – spacer historyczny i potańcówka


Osiedle Przyjaźń – zabytkowy układ drewnianych domów na Bemowie – kończy 66 lat! Z tej okazji jako mieszkańcy i mieszkanki zapraszamy na urodzinowy spacer historyczny, potańcówkę w legendarnej Karuzeli i wymiankę ubrań.

Plan dnia:

16.00 Spacer historyczny
Po Osiedlu oprowadzą jak co roku jego mieszkanki i zarazem wytrawne przewodniczki z Grupa Odkrywkowa Osiedla „Przyjaźń”, założycielki Archiwum Społecznego Osiedla Przyjaźń. W tym roku głównodowodzącą będzie Małgorzata Leszko, współautorka rozdziału o Osiedlu Przyjaźń we właśnie powstającej książce o Bemowie. Startujemy spod Klubu Karuzela!

17.30 Sąsiedzka wymiana ubrań
Jedna z osiedlowych świeckich tradycji – okazja, by odświeżyć swoją szafę! Obowiązuje zasada 1 za 1, przynosimy ładne, czyste ciuchy i bierzemy inne w takim samym stanie. Zachęcamy do wymiany zimowych na letnie i męskich na damskie.

18.00 Potańcówka
Dobrą zabawę zapewnią trzy Karuzele. O czym mowa? Pierwsza to oczywiście legendarny, jeden z najstarszych i największych drewnianych obiektów na Mazowszu, Klub Karuzela. Druga to zespół Karuzela, a trzecia Karuzela? Niech będzie dla Was smaczną, orzeźwiającą niespodzianką.

O zespole
Karuzela gra od lat sześciu. Uwielbia parkiet i deski knajp, zaprzyjaźnionych domów, czy podwórek. Jej domeną jest muzyka do tańca, który ma porywać. Kapela najbardziej upodobała sobie swojskie polki, walczyki, kujawiaki, a także tango.
Skład: Marcin Szargut – akordeon, Agata Krawczyk – skrzypce, cymbały, Katarzyna Andrzejowska – ksylofon, Sonia Kochnowicz – baraban

Organizatorzy: Inicjatywa Osiedle Przyjaźń Grupa Odkrywkowa Osiedla „Przyjaźń”Bemowskie Centrum Kultury

Partnerzy: Administracja Osiedla Przyjaźń, Browar Karuzela, Stowarzyszenie Przyjazni PS


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!