Warsztaty „Śladami Homera”


W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z istotnymi elementami kultury narodu greckiego, którego liczni przedstawiciele mieszkają w Polsce.

Instruktorzy – muzycy i pedagodzy zapoznają uczestników z kulturą i tradycjami ludowymi Grecji poprzez wspólną zabawę muzyczną. Uczestnicy warsztatów nauczą się tańców korowodowych z różnych regionów Grecji kontynentalnej i z wysp oraz tańców zaliczanych do folkloru miejskiego, które będą mogli przedstawić na scenie podczas koncertu „Śladami Homera”, zaplanowanego na 11 listopada w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201 w Warszawie. Repertuar jest bardzo bogaty i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Prowadzący warsztaty:
Argiro Tsermegas, Bożena Głodkowska i Tomasz Kozłowski, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Grecji,  tworzący również zespół ILIOS. Doświadczenie zdobywają od kilkudziesięciu lat, m.in  pod okiem tancerzy działającego w Atenach, słynnego TEATRU TAŃCA „DORA STRATOU”. Wiedzę i umiejętności pogłębiają także każdego roku uczestnicząc w zabawach i festynach w różnych regionach Grecji. Taniec jest ich pasją i sposobem na odreagowanie codziennych stresów.

Warsztaty realizowane w ramach Projektu „Poznajemy i współtworzymy kulturę sąsiadów”.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Miejsce:

  • Sala widowiskowa przy szkole podstawowej, ul. Górczewska 201
    6.10 / 11.10 / 21.10 / 25.10 w godzinach 18:00-21:00 
  • Sala Hala Wola, ul. Człuchowska 25, (wejście od strony bazaru)
    8.10 / 22.10 w godzinach 14:00-16:30
  • Sala 022 w szkole podstawowej, ul. Andriollego 1
    17.10 w godzinach 18:00-21:00

Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!