Warsztaty WenDo dla nastolatek 13-17 lat – nowy termin.


WenDo jest Metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności. Wyraża się to przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo jako sztuka samoobrony psychicznej pokazuje, jak ważna jest umiejętność rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim podtrzymywanie komunikacji, niezrywanie kontaktu. Jest to ważny aspekt WenDo jako profilaktyki przemocy.

To warsztaty, dzięki którym dziewczyny poczują się bezpieczniej na ulicy, w domu, w pracy.

Kto może wziąć udział w WenDo:

Każda dziewczyna w wieku 13-17 lat bez względu na siłę fizyczną. Nie ma znaczenia czy jest wysportowana, czy nie. Bez względu na siłę fizyczną, każda kobieta jest się w stanie obronić.

Kiedy:

22 i 23.10 w godzinach 10:00-16:00

Jak przebiega warsztat

Podczas dwudniowych warsztatów nauczymy się:

  • jak poczuć swoją siłę i podnieść poczucie wartości
  • ochrony własnych granic fizycznych i psychicznych (zabawy, psychodramy)
  • najprostszych technik samoobrony (ciosy, kopnięcia, uwolnienia)
  • pracy z głosem, ciałem i postawą (zabawy, ćwiczenia)
  • współpracy i solidarności w grupie
  • komunikacji bez przemocy
  • jak rozpoznać zagrażające sytuacje i jak reagować
  • jak uniknąć przemocy psychicznej jak i fizycznej

Zajęcia prowadzone są w bardzo atrakcyjnej formie – dużo w nich zabaw, ćwiczeń, gier.

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Janur, certyfikowana trenerka WenDo z wieloletnim doświadczeniem, pedagożka, działaczka przeciwprzemcowa, współpracująca z  Fundacją Feminoteka.

Ilość miejsc na wydarzeniu jest ograniczona, aby wziąć udział należy wypełnić formularz. Potwierdzenie przyjęcia na warsztaty zostanie wysłane mailowo do 20 października 2022r. Przed warsztatami zostanie wysłany email z formularzem do wypełnienia przez rodziców Uczestniczki prosimy o przyniesienie zgód od rodziców 22.10.2022.

 

Formularz zapisu >>>

Projekt realizowany z Budżetu Obywatelskiego


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!