Warsztaty z pisania poezji pt. „Słowa ułożone”


Warsztaty z pisania poezji, pt. „Słowa ułożone”, to twórczy i aktywny czas w przyjaznej atmosferze wśród osób o podobnych zainteresowaniach i zbliżonej wrażliwości artystycznej.

Na warsztatach omówimy kluczowe terminy i środki poetyckie, studiując wiersze wybranych poetów, a następnie spróbujemy własnych sił w pisaniu własnych szkiców. W trakcie warsztatów każdy będzie miał okazję przećwiczyć swoje szkice wierszy i uzyskać informacje zwrotne na temat swojej pracy. Osobistości ze świata literatury i poezji, Jerzy Czarnota i Waldemar Smaszcz na przykładach własnego bogatego dorobku pisarskiego opowiedzą, jak u nich przebiega proces twórczy.
Odpowiemy na podstawowe pytanie, czym jest poezja? Czy poezja jest stara i nieaktualna? Czy poezja ma wystarczającą moc, aby faktycznie coś zmienić? Czy wiersz może sprawić, że człowiek wstanie i podejmie działanie? Jak poezja zanurza nas w innym świecie? Jak wydobyć lub wyostrzyć w sobie zmysł estetyczny? Jak inspirować się otaczającą nas rzeczywistością? Czym jest dobry warsztat, i jak go szlifować? Jak odrzucić pisarski strach, że nie umiem, że nie podołam.
Zaczniemy od pisania fragmentów wierszy, by w krótkim czasie komponować pełne utwory. Będziemy wspólnie pracować nad wierszami, zachęcając i dopingując, wyrażając jakie uczucia wywołuje w nas każdy wiersz, i sugerując możliwości rewizji.
Będziemy również czytać wiersze ulubionych poetów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających poezję.
Wstęp wolny!

Terminy spotkań: 16, 23, 30 listopada oraz 7 grudnia 2023

Jako Fundacja Wielu Serc za cel postawiliśmy sobie realizację idei bezpośrednio związanych z kulturą, sztuką i dziedzictwem narodowym. Poezja zajmuje szczególne miejsce w naszych działaniach. Nasze wcześniejsze doświadczenia, jasno pokazały, jak wiele osób pisze wiersze w swoim domowym zaciszu. Nie wiedząc co dalej z tym zrobić, gdzie się udać, kogo poprosić o recenzję, gdzie i jak tę własną twórczość pokazać i wykorzystać. Sprawimy, że te osoby wyjdą ze swoją twórczością z cienia. Być może, spowodujemy że ktoś odkryje przed światem swój pierwszy tomik wierszy. Nasze warsztaty są dla wszystkich piszących, którzy chcieliby się podzielić swoimi myślami, lub którzy tworzą w zaciszu domowym. Każdy kto jest twórcą, jeżeli pisze na co dzień lub od święta, do szuflady lub dla bliskich, jeżeli należy do nieśmiałych twórców, to spotkanie z nami zaowocuje jeszcze większą chęcią tworzenia na szerszą skalę. Warsztaty „Słowa ułożone” to działanie zachęcające do, jak najbardziej twórczego spędzania czasu. Są dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, doskonalić posiadane lub nabyć zupełnie nowe. To możliwość nawiązania dialogu oraz wymiana doświadczeń. To również świetny sposób spędzania wolnego czasu. Zachęcamy do odkrywania nowych, nawet tych ukrytych talentów i umiejętności, a może do kontynuowania artystycznego rozwoju, pogłębiania wiedzy i wrażliwości artystycznej.

Projekt finansuje Dzielnica Bemowo m.st. Warszawa


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!