Wieczór z Markiem Dutkiewiczem


Bemowskie Centrum Kultury, Wydawnictwo Edipresse Książki oraz Entropia Słowa zapraszają na wieczór z MARKIEM DUTKIEWICZEM*, podczas którego zaprezentujemy audiobooka „Jolka, Jolka pamiętasz?”

Tylko nam opowie o historii powstawania piosenek, o festiwalach i zdobytych na nich nagrodach oraz wyróżnieniach, o przyjaźni z niezwykłymi gwiazdami jak Zdzisława Sośnicka, Kora i o współpracy z legendarnymi zespołami m.in. Kombi, Lombard, Budka Suflera czy 2+1.

Wieczór wielu niespodzianek, wzruszeń i sentymentalnych wspomnień.

Wieczór wielu Gości Autora i wiele muzycznych upominków.

Wieczór teledysków, fotografii i innych projekcji graficznych?

Goście specjalni Joanna Dark, Rafał Olbiński oraz Maciej Orłoś.

Gospodarze wieczoru Artur Karpińczuk oraz Artur Wolski.

 

*Marek Dutkiewicz ? Jolka, Jolka, pamiętasz?

A także ?Szklana pogoda?, ?Windą do nieba?, ?Chodź, pomaluj mój świat?, ?Dmuchawce, latawce, wiatr?, ?Za ostatni grosz? i wiele innych.

Opowieści autora o kulisach powstania jego największych przebojów, barwach PRL-u, podróżach i ludziach po drodze.

2 plus 1, Budka Suflera, Kombi, Lombard, Urszula, Zdzisława Sośnicka, Ewa Farna, Majka Jeżowska, Martyna Jakubowicz, Lady Pank i wielu innych artystów właśnie jemu zawdzięcza swoje największe przeboje.

To nie jest autobiografia! To historie prawdziwe z życia artystycznej bohemy PRL-u, z których każda brzmi jak z ?Misia? wzięta, a także opowieści o kulisach powstania największych hitów polskiej sceny muzycznej. Soczyste, barwne i wykwintne jak teksty piosenek Dutkiewicza. W książce pojawi się ich ponad sto, a niektóre nawet zabrzmią?

 

 

 

 

Utwory Marka Dutkiewicza zaprezentuje zespół VOYSYS.

VOYSYS – rozrywkowy zespół wokalny o musicalowych korzeniach, brzmieniowo idący szerzej: hip hop, pop, gospel i elektronikę.

W swoim dorobku artystycznym mają występy na scenach ogólnopolskich i europejskich. Finaliści XFactor, zespół otwierający EXPO w Mediolanie, a także śpiewający w NOSPR wraz z Jimkiem i Miuoshem. 
Ostatni projekt VOYSYS ?Muzyka Polska na Nowo? otrzymał dofinansowanie ZAiKS. W zamyśle jest powrotem do źródeł polskiej muzyki rozrywkowej, ale z harmonicznym, nowoczesnym sznytem.

W trakcie wieczoru wykonają dla nas takie szlagiery jak:

  • Aleja Gwiazd
  • Podaruj mi trochę słońca
  • Szklana pogoda

Dlaczego pogoda bywała szklana?

Jak zostaje się DJ-em w Bangkoku?

Czyje dziecko zgubili z Andrzejem Mleczką?

Czemu nie powiódł się wywiad z Czesławem Niemenem?

Po co Hanna Bakuła poddała się hipnozie?

Jakie okoliczności sprawiły, że autor został hodowcą trawy w Warszawie i dilerem w Londynie?

Na te i inne pytania Marek Dutkiewicz odpowiada zabawnie i dosadnie. Jego książka to w zasadzie imponująca kolekcja anegdot, które świetnie sprawdziłyby się zarówno na spotkaniach towarzyskich, jak i w oficjalnych wystąpieniach. Gmerając w piwnicy, odkryłem dwa fragmenty mojej działalności prozatorskiej. ? pisze autor. ? To prehistoria. Przeznaczone były dla ?Szpilek? ? pisma wyjątkowego, zwłaszcza na tle siermiężnej zawartości ówczesnych bud RUCH-u. Przeczytałem te opowieści z rozbawieniem. Utwierdziłem się też w mojej niegdysiejszej decyzji, aby prozę sobie darować. Na zawsze. Ale nie będę za nie przepraszać, jest w nich to, co usiłuję odtworzyć w tych mniej czy bardziej zabawnych historyjkach. Zapach i kolor PRL-u.

I to właśnie się autorowi udało.

 

?Jolkę?? podczas festiwalu Przystanek Woodstock odśpiewało siedemset tysięcy ludzi i niewykluczone, iż fakt ten zachęcił jej autora do spisania tych mocno niekonwencjonalnych wspomnień. A że oprócz pisania popełnił w życiu niejedno, jego książka pełna jest różnych różności ze skrzyni z pamiątkami i niezależnie od tego, ile by ich w książce nie umieścił, pozostawi niedosyt.

Książka została wzbogacona o nowatorskie rozwiązanie na rynku wydawniczym ? aplikację Tap2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą obejrzeć na urządzeniach mobilnych niecodzienną przedmowę autora i wysłuchać jego najlepszych przebojów w wyjątkowej aranżacji instrumentalnej.

Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która pozwala m.in. na oglądanie filmów i zdjęć oraz na odbieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play i AppStore.

 

Marek DUTKIEWICZ ? dziennikarz, podróżnik, niedoszły filmowiec ? to przede wszystkim autor legendarnych przebojów, takich jak SZKLANA POGODA, WINDĄ DO NIEBA, CHODŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT, DMUCHAWCE, LATAWCE, WIATR, ZA OSTATNI GROSZ czy JOLKA, JOLKA, PAMIĘTASZ.

 

 

Nasze wydarzenie będzie się odbywało w rygorze sanitarnym. Zgodnie z aktualizowanymi przepisami związanymi z Covid 19. O każdej ewentualnej zmianie powiadomimy w stosownym czasie i z wydarzeniem.

Wydarzenie będzie rejestrowane video i foto.

Przybycie na uroczystość wiąże się z automatyczna zgodą na wykorzystanie wizerunku podczas rejestracji foto i video.

 


Aby wziąć udział a naszym wydarzeniu w dniu 16 września należy wysłać zgłoszenie do dnia 13 września na formularz. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone najpóźniej do dnia 14 września.

 

 

 

 Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!