Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Gruzja


Na warsztacie będziemy gotować klasyki kuchni gruzińskiej:

chinkali w wersji mięsnej (z mięsem wołowo-wieprzowym) oraz wegetariańskiej z serem, a także badridżani – roladki z bakłażanów z pastą orzechową, serwowane z kolendrą i pestkami granatu.

Warsztaty poprowadzą bracia Gagik i Dawid Grigoryan, którzy pochodzą z gruzińskiego miasta Batumi. obaj pracują od kilku lat w gastronomii. Jednym z obszarów ich działań jest prowadzenie warsztatów kulinarnych z kuchni gruzińskiej. Przez gotowanie przybliżają Polkom i Polakom wiedzę na temat gruzińskiego jedzenia i kultury. Wierzą, że przez gotowanie łatwo można nawiązywać komunikację międzykulturową i rozwijać sztukę kulinarną.

Pamiętajcie o maseczkach.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy do zapisów.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacje o Partnerze:

Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku, zatrudnia obecnie 40 osób w biurach w Warszawie i w Łomży. Zajmuje się pomocą migrantom i migrantkom oraz uchodźcom i uchodźczyniom mieszkającym w Polsce, obsługując średnio ok. 3000 osób rocznie. Wszystkie usługi Fundacji dla cudzoziemców są bezpłatne.
Fundacja prowadzi m.in. Centrum Pomocy Cudzoziemcom, działające w Warszawie i w Łomży, w ramach którego pomaga załatwiać codzienne sprawy, takie jak zapisanie dziecka do przedszkola czy umówienie wizyty u lekarza, a także te bardziej skomplikowane, związane z legalizacją pobytu i pracy, wsparciem prawnym w innych sprawach, kryzysową pomocą interwencyjną, wsparciem psychologicznym.
Prowadzi także kursy polskiego dla dorosłych, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Warszawie oraz świetlicę w Łomży oraz programy wsparcia mieszkaniowego dla uchodźców i uchodźczyń. Udziela również wsparcia rzeczowego, zarówno regularnego, jak i kryzysowego.
Od wielu lat Fundacja zajmuje się także edukacją wielokulturową. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty antydyskryminacyjne, integracyjne i edukacyjne, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych, których celem jest budowanie zrozumienia i otwartości na inne kultury.

Fotografia: Kinga Porucznik

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!