Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Ukraina


Zapraszamy na podróż online po ukraińskich smakach. Dania, które będziemy przyrządzać, stanowią połączenie uniwersalnej kuchni ukraińskiej z regionalną tradycją kulinarną w jej obrębie. Podczas warsztatu przygotujemy wspólnie:

Banosz ? potrawę rodem z zachodnich regionów Ukrainy, przyrządzaną z kaszy kukurydzianej i śmietany z bryndzą i grzybami lub ze skwarkami i bryndzą

Wareniki ? tradycyjne ukraińskie pierogi, w wersji z serem na słodko.

Prowadzące:
Katya (Kateryna Krakhmalova) – prawniczka, podróżniczka, badaczka migracji ? czym obecnie zawodowo i zajmuje się w Warszawie. Lubi, kiedy życie ma smak ? w tym też literalnie?

Karina Melnytska pochodzi z ukraińskiego miasta Czerniowce, pracuje jako mentorka kulturowa w Fundacji Ocalenie. W Polsce mieszka od ponad 8 lat. Absolwentka Studiów Wschodnich UW, a obecnie doktorantka Polskiej Akademii Nauk. Pasjonatka języków, kultur i smaków, jak również ich poznawania poprzez podróże.

Do zapisanych uczestników zostanie przesłana lista niezbędnych składników oraz link do spotkania na platformie Zoom.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacje o Partnerze:

Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku, zatrudnia obecnie 40 osób w biurach w Warszawie i w Łomży. Zajmuje się pomocą migrantom i migrantkom oraz uchodźcom i uchodźczyniom mieszkającym w Polsce, obsługując średnio ok. 3000 osób rocznie. Wszystkie usługi Fundacji dla cudzoziemców są bezpłatne.
Fundacja prowadzi m.in. Centrum Pomocy Cudzoziemcom, działające w Warszawie i w Łomży, w ramach którego pomaga załatwiać codzienne sprawy, takie jak zapisanie dziecka do przedszkola czy umówienie wizyty u lekarza, a także te bardziej skomplikowane, związane z legalizacją pobytu i pracy, wsparciem prawnym w innych sprawach, kryzysową pomocą interwencyjną, wsparciem psychologicznym.
Prowadzi także kursy polskiego dla dorosłych, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Warszawie oraz świetlicę w Łomży oraz programy wsparcia mieszkaniowego dla uchodźców i uchodźczyń. Udziela również wsparcia rzeczowego, zarówno regularnego, jak i kryzysowego.
Od wielu lat Fundacja zajmuje się także edukacją wielokulturową. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty antydyskryminacyjne, integracyjne i edukacyjne, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych, których celem jest budowanie zrozumienia i otwartości na inne kultury.

Fotografia: Kinga Porucznik, Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen 2019

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!