Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Wietnam


Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Wspólna Kuchnia. Tym razem wybierzemy się w kulinarną i kulturową podróż do Wietnamu. Dania, które będziemy przyrządzać to:

Zupa Pho – makaron ryżowy z gotowanym drobiem zalewany bulionem wołowym

Nem rán – znane w Polsce bardziej pod nazwą 'sajgonki’, to chrupiące krokiety ryżowe z kurczakiem i warzywami, smażone na głębokim oleju.

Warsztaty poprowadzą:

Nguyen Minh Phuc – urodzony w Hanoi. Mieszka w Polsce od 1991 roku. Absolwent Politechniki Warszawskiej. Pracuje jako mentor kulturowy w Fundacji Ocalenie

Nguyen van Kinh – Żyje w Polsce od 1971 roku. Ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną. Pracuje jako asystent kulturowy w Zespole Szkół w Mrokowie.

Pamiętajcie o maseczkach.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacje o Partnerze:

Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku, zatrudnia obecnie 40 osób w biurach w Warszawie i w Łomży. Zajmuje się pomocą migrantom i migrantkom oraz uchodźcom i uchodźczyniom mieszkającym w Polsce, obsługując średnio ok. 3000 osób rocznie. Wszystkie usługi Fundacji dla cudzoziemców są bezpłatne.

Fundacja prowadzi m.in. Centrum Pomocy Cudzoziemcom, działające w Warszawie i w Łomży, w ramach którego pomaga załatwiać codzienne sprawy, takie jak zapisanie dziecka do przedszkola czy umówienie wizyty u lekarza, a także te bardziej skomplikowane, związane z legalizacją pobytu i pracy, wsparciem prawnym w innych sprawach, kryzysową pomocą interwencyjną, wsparciem psychologicznym.

Prowadzi także kursy polskiego dla dorosłych, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Warszawie oraz świetlicę w Łomży oraz programy wsparcia mieszkaniowego dla uchodźców i uchodźczyń. Udziela również wsparcia rzeczowego, zarówno regularnego, jak i kryzysowego.

Od wielu lat Fundacja zajmuje się także edukacją wielokulturową. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty antydyskryminacyjne, integracyjne i edukacyjne, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych, których celem jest budowanie zrozumienia i otwartości na inne kultury.

Fotografia: Kinga Porucznik

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!