Wszyscy mieszkamy na ulicy Wiązów – czyli Freddy Krueger jako manifestacja naszych fobii


Freddy Kruger jako nieśmiertelny byt, zrodzony przez buzujące hormony, nastoletnie rozbuchanie seksualne i niespokojny sen. Jego popkulturowa droga jest idealnym podsumowaniem złotej epoki slasherów, kiedy wszelkie figury oraz schematy gatunku znajdowały swoją kulminację właśnie po zmroku, na Ulicy Wiązów. Freddy wielokrotnie zmieniał swój modus operandi, stał się bohaterem pierwszego crossoveru z innym mordercą, Jasonem, a także zmienił twarz na rzecz odmłodzonej i odświeżonej wersji. Cóż więc zostało tej postaci, jak nie wejście na poziom meta i podsumowanie swojej własnej ewolucji? Jak przystało na najbardziej rozgadanego potwora ze slasherów ? o Freddym można mówić ciekawie i długo, bo i on nie stroni od słów.

PROWADZĄCY – KUBA KOISZ ? studiował rzeczy, chyba polonistykę i kulturoznawstwo. Publikował m.in. dla Film.org.pl, Magazynu Filmowego i NaEkranie. Współpracuje z Radiową Czwórką. Autor powieści. Miłośnik komiksów. W Tromie ceni to, że istnieje, bo mogłaby nie istnieć. Gdy nie przeplata z kumplami w czasie seansów dobrego kina ze szrotami klasy C, podnosi ciężary jak Toxic Avenger. Przyjemny olbrzym. Miłośnik kefiru krasnostawskiego. Jeden z bohaterów tegorocznego teasera Splat!FilmFest.

Klub dla Miłośników Grozy to cykl wydarzeń realizowanych od sierpnia do grudnia, na których stajemy oko w oko z horrorem, fantastycznymi opowieściami, koszmarami sennymi, wampirami, łowcami potworów a przede wszystkim z dużą dawką emocji i doskonałym kinem przyprawiającym o szybsze bicie serca.

 

W programie mamy także spotkania z gośćmi specjalnymi, warsztaty, oryginalne wykłady i prelekcje dla widzek i widzów w każdym wieku.

Strasznie zapraszamy!

 

Kuratorka wydarzenia: Monika Stolat

 

Organizatorzy:

Bemowskie Centrum Kultury

@Splat!FilmFest

@splat!Nights

 

 

Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Partycypacyjnego.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!