Wymiana książek na Osiedlu Jazdów


Przeczytałeś już wszystkie swoje książki? Masz zapchane książkami wszystkie regały w domu? Szukasz czegoś nowego na ciepłe, wiosenne popołudnia i wieczory? WYMIANA KSIĄŻEK jest więc dla ciebie! Pomysł jest prosty: wymieniamy się za darmo książkami, rozmawiamy o nich.

Bemowskie Centrum Kultury wspólnie z mieszkańcami i Śródmiejskim Domem Kultury podjęło się zadania stworzenia mapy oddolnych inicjatyw czytelniczych w Warszawie. Chcielibyśmy poznać topografię warszawskich klubów książki, bibliotek plenerowych, półek bookcrossingowych i innych form, w których mieszkańcy sami lub przy wsparciu instytucji/ organizacji działają wokół tematyki związanej z książką i czytelnictwem. Zależy nam także, aby osoby aktywne w takich działaniach spotkały się, wymieniły doświadczeniami i potem pozostawały w kontakcie.

W ramach projektu, który uzyskał dofinansowanie w Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej, planujemy nie tylko stworzenie mapy www. inicjatyw, ale także zorganizujemy zlot ich przedstawicieli oraz wspólną wymianę książek w plenerze. Zlot odbędzie się 3 września na bemowskim Osiedlu Przyjaźń, natomiast Wymiana Książek 4 września na śródmiejskim Osiedlu Jazdów.

logotypy1


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!