Wystawa GWIAZDOBLOKI


Wystawa przedstawia ceramiczne, abstrakcyjne rzeźby rozmieszczone na terenie fortu Chrzanów. Rzeźby swoją formą nawiązują do trudnej historii miejsca a jednocześnie do organicznych form pięknej i dzikiej przyrody. Te małe ceramiczne przedmioty mają swoją formą nawiązać do natury i zwrócić nasze myśli ku pięknu i harmonii.

Autorką wystawy jest Eliza Danowska ? malarka, ilustratorka, ceramiczka.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom obroniła w 2007 r. w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza oraz w pracowni technik ściennych prof. Edwarda Tarkowskiego. W 2002 r. obroniła dyplom z psychologii i pedagogiki kreatywności na warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyła kursy ceramiczne w Ośrodku Szkoleniowym Stowarzyszenia Akademia Łucznica, z którym jest związana zawodowo jako instruktorka zajęć i członek stowarzyszenia.

Współprowadzi pracownię ceramiki ?Terrytoria? w Bemowskim Centrum Kultury. Od kilku lat realizuje i dokumentuje cykl abstrakcyjnych rzeźb ceramicznych, inspirowanych przyrodą, tkanką miejską i macierzyństwem.

Pracuje również jako ilustratorka, najczęściej maluje dla dzieci. Posługuje się głównie gwaszem i akwarelą.

Współpracuje z lokalną społecznością, współtworząc klimat edukacyjny i artystyczny warszawskiego Bemowa. Od 10 lat związana ze Stowarzyszeniem ?Rodzice Razem?.

Szczęśliwa żona i matka trójki dzieci.

Projekt jest realizowany w ramach Laboratorium Projektów Chrzanowa.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!