Wspólna Kuchnia / ????? ????? / Common Kitchen: Gwinea


During the Guinean Cuisine Workshop the participants will be preparing three dishes, all of them to be served with rice:
1. Okra Stew (”Gban-nan”) – beef with okra and red palm oil;
2. Peanut butter sauce with meat;
3. Eggplant sauce with red palm oil (vegetarian).
The workshop will be run by Alhassane Barry:
People call me Barry, I’m 33 years old, I live a very simple life. I’m a supporter of cosmopolitanism and I like learning about different cultures and sharing my own culture with other people in order to create a vision of a common world. I like learning, listening and being myself.
? The workshop will be held in English.
Warsztat kuchni gwinejskiej to wyjątkowa okazja, aby poznać mało znaną w Polsce kulturę kulinarną oraz dowiedzieć się więcej o regionie Afryki Zachodniej, skąd pochodzą prowadzący.
Warsztat odbędzie się w języku angielskim

Pamiętajcie o maseczkach.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacje o Partnerze:

Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku, zatrudnia obecnie 40 osób w biurach w Warszawie i w Łomży. Zajmuje się pomocą migrantom i migrantkom oraz uchodźcom i uchodźczyniom mieszkającym w Polsce, obsługując średnio ok. 3000 osób rocznie. Wszystkie usługi Fundacji dla cudzoziemców są bezpłatne.

Fundacja prowadzi m.in. Centrum Pomocy Cudzoziemcom, działające w Warszawie i w Łomży, w ramach którego pomaga załatwiać codzienne sprawy, takie jak zapisanie dziecka do przedszkola czy umówienie wizyty u lekarza, a także te bardziej skomplikowane, związane z legalizacją pobytu i pracy, wsparciem prawnym w innych sprawach, kryzysową pomocą interwencyjną, wsparciem psychologicznym.

Prowadzi także kursy polskiego dla dorosłych, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Warszawie oraz świetlicę w Łomży oraz programy wsparcia mieszkaniowego dla uchodźców i uchodźczyń. Udziela również wsparcia rzeczowego, zarówno regularnego, jak i kryzysowego.

Od wielu lat Fundacja zajmuje się także edukacją wielokulturową. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty antydyskryminacyjne, integracyjne i edukacyjne, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych, których celem jest budowanie zrozumienia i otwartości na inne kultury.

Fotografia: Kinga Porucznik

Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!