Zajęcia dla dzieci 1-3 z opiekunami BRYKAJ Z JELONKAMI


BRYKAJ Z JELONKAMI to zajęcia ogólnorozwojowe dla opiekunów z dziećmi w wieku od 1 do 3 lat.

Na zajęciach będziemy śpiewać, tańczyć, ruszać się, doświadczać świata wszystkimi zmysłami i dobrze się bawić! Nie zabraknie zabaw sensorycznych, zabaw z elementami teatralnymi, zabaw relacyjnych z opiekunem. Każde zajęcia to nowa przygoda dla Ciebie i Twojego dziecka 😊

 

Każde zajęcia trwają około 60-75 minut. Odbywają się w SALI KONFERENCYJNEJ Bemowskiego Centrum Kultury (1 piętro, obok MAL Dwa Jelonki) na ul. Rozłogi 18 w godzinach 10:00-11:00/11:15 w poniedziałki i wtorki w poniższych terminach:

PONIEDZIAŁKI: 12.06, 19.06, 26.06, 3.07, 10.07, 17.07, 31.07, 7.08, 21.08, 28.08.

WTORKI: 13.06, 20.06, 27.06, 4.07, 11.07, 18.07, 25.07, 1.08, 8.08, 22.08, 29.08.

Można zapisać się na jeden lub więcej terminów. Ilość miejsc ograniczona, uprzejmie prosimy o przemyślane zapisy.

Zachęcamy żeby wziąć dla dziecka ubranie na zmianę.

Jak zajęcia są prowadzone?

  • Pierwsze minuty to czas swobodnej zabawy w przygotowanej przestrzeni.
  • Następnie wspólnie sprzątamy i przechodzimy do zabaw zorganizowanych przez osobę prowadzącą.
  • Na zakończenie zapraszamy do doświadczeń sensorycznych – przesypujemy, przelewamy, doświadczamy świata wszystkimi zmysłami.
  • Zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb poszczególnej grupy.
  • Zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącą, ale jest też czas na zabawę swobodną.
  • Nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę, zajęcia są tak zaaranżowane aby każdy znalazł coś dla siebie – staramy się podążać za dzieckiem na ile to tylko możliwe i pod tym kątem modyfikować zabawy.
  • Dzieci uczestniczą w zajęciach z rodzicem/opiekunem. To rodzic/opiekun jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dziecka. Jeżeli nie masz na coś zgody, np. uważasz, że część sensoryczna nie jest jeszcze dla Twojego dziecka (używamy produktów spożywczych – np. makaronu, ale też wody, jadalnych mas plastycznych itp.), jest to dla nas ok. Możesz np. obserwować z dzieckiem z boku. Szanujemy wzajemnie swoje potrzeby.
  • Zajęcia są bezpłatne, realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka.
  • Uprzejmie prosimy rodziców / opiekunów o pomoc osobie prowadzącej, jeżeli ta wyrazi taką chęć np. w sprzątaniu po zajęciach – zajęcia odbywają się w Miejscu Aktywności Lokalnej, wspólnie dbamy o przestrzeń, o to co wydarza się w tym miejscu 😊

Uczestnicząc w zajęciach wyrażacie Państwo zgodę na fotografowanie i filmowanie do dokumentacji projektu oraz do celów promocyjnych.

Zajęcia prowadzą uczestniczki szkoleń, które odbyły się w maju 2023 r. w Fundacji Sto Pociech. Więcej o Fundacji: http://www.stopociech.pl/

Na zajęcia prosimy zapisywać tylko dzieci (1 miejsce = 1 dziecko + opiekun, 2 miejsca = 2 dzieci + opiekun) itd. W pytaniu dotyczącym daty urodzenia – prosimy podać datę urodzenia dziecka.

 

 

projekt realizowany z Budżetu Obywatelskiego

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!