A niech to będzie o życiu wokół nas – warsztaty filmowe dla seniorów

1 stycznia / czw
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych pt. „A niech to będzie o życiu wokół nas”.

Projekt polega na realizacji cyklu 20 zajęć filmowych dla grupy bemowskich seniorów w terminie październik-grudzień 2020 (dokładny harmonogram poniżej)

W poniedziałki i czwartki w godz. 12-14:30 spotkamy się w Dwóch Jelonkach przy ul. Powstańców Śląskich 44, by zarówno teoretycznie, jak i praktycznie pochylić się nad tworzeniem filmu.

Zajęcia prowadzone będą w duchu „od pomysłu do realizacji”. Uczestnicy zajęć w trakcie 20 spotkań będą mieli możliwość zapoznania się z całościowym procesem tworzenia krótkich form filmowych oraz rozwijania w praktyce swoich umiejętności. Seniorzy stworzą wspólnie w małych podgrupach proste i krótkie formy filmowe dotyczące lokalnego życia na Bemowie, łącząc w ten sposób naukę podstaw warsztatu filmowego z integracją środowiskową, edukacją oraz rozwijaniem wiedzy i umiejętności. Filmy zostaną zrealizowane smartfonami.

Finałem cyklu zajęć filmowych będą dwa pokazy dostępne szerokiemu gronu społeczności lokalnej Bemowa i zaproszonych gości, na których zaprezentowane zostaną 2-3 krótkie filmy zrealizowane w czasie zajęć.

Harmonogram zajęć w godz. 12:00-14:30
1, 5, 8, 12, 15, 19, 22, 26, 29 października

2, 5, 9, 12, 16, 19, 23, 26, 30 listopada

3 i 7 grudnia

UWAGA! LIMIT MIEJSC! ZAPISY!

Aby się zgłosić, wyślij maila na adres: lukasz@mowmistudio.com

z odpowiedziami na 3 pytania:

1. Dlaczego chce Pan/Pani wziąć udział w projekcie?
2. Jakie jest Pana/Pani doświadczenie związane z dziedziną fotografii i/lub wideo?
3. Czy w sytuacji obostrzeń epidemiologicznych wyraża Pan/Pani zgodę na kontynuację zajęć w internecie? Jeśli tak, to czy uczestniczył/-a Pan/Pani w za pomocą narzędzia typu ZOOM, Google Meet lub podobnego?

Na zgłoszenia czekamy do 17.09.2020 🙂 Maksymalna liczba uczestników to 10 osób, ale odpowiemy na wszystkie maile!

Prowadzący – Łukasz Kamiński -montażysta i reżyser filmowy, absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie (specjalizacja reżyserska i montażowa) oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Projekt realizowany w ramach Funduszu Animacji Kultury Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej

1 stycznia / czw
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
Ikona telefonu