Alicja w krainie czarów

1 marca / nd
11:30
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Bilety 18 PLN
kup bilet

Alicja biegnąc za białym królikiem, wpada do króliczej nory, od tego momentu zaczyna się jej podróż po krainie pełnej dziwów i czarów.

Na swojej drodze spotka żabę, zasiądzie do popołudniowej herbatki z zającem, kapelusznikiem i susłem, będzie uczyła się grać w krokieta z królową, a także stanie się niańką dziecka, które zamieni się w prosiaka.

Z kotem z Cheshire podyskutuje na tematy filozoficzne, a z księżną na temat różnicy miedzy flamingami a musztardą. Ale zaraz, zaraz, czy to wszystko wydarzy się naprawdę? Czy to będzie tylko sen?

tekst: Lewis Carroll
reżyseria: Jolanta Sikorska
opracowanie muzyczne: Katarzyna Waszkiewicz
czas: 30 min
dla widzów od 4 do 100 lat

***

Teatr 59 Minut działa od 13 lat i przez ten czas zrealizował 20 premier, a przez teatr przewinęło się ponad 60 aktorów, tancerzy oraz śpiewaków. Spektakle grane są w różnych, często zapomnianych przestrzeniach Warszawy, takich jak: Klub Karuzela na Osiedlu Przyjaźń oraz teren squatu ADA Puławska, który przejął pomieszczenia techniczne po Teatrze Nowym. Tam, w starej stolarni, Teatr 59 minut zrealizował „Między nami dobrze jest” Doroty Masłowskiej.

W większości produkcji można usłyszeć muzykę na żywo, dzięki stale współpracującym muzykom i kompozytorom. Muzykę do ?Łysej Śpiewaczki? na pianino, wiolonczelę i perkusję skomponował Dominik Lasota, do spektaklu „Między nami dobrze jest” ? Karol Murawski. Do produkcji „Nieskończonej Historii” Artura Pałygi został zaproszony do współpracy kompozytor, Tomasz Krzyżanowski, który rozpisał dla nas partie chóralne ? epos o Gilgameszu. Partie zostały wykonane następnie przez chór kameralny Varsoviae Regii Cantores pod dyrygenturą Magdaleny Grudziel. Teatr często eksperymentuje muzycznie ? spektakl „Smutki Tropików” Marka Pakuły stał się doskonałą okazją do zabawy formą chóru eksperymentalnego. Każdy spektakl, to nowe obszary rozwoju i pokazanie szerokiego wachlarza formalnego Teatru 59 minut.

Grupa jest zaangażowana w projekty społeczne i edukacyjne. Na zaproszenie Fundacji Art Transfer, w ramach Akcji Malowana Noc, powstał spektakl ?Alicja w krainie czarów? dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Później wielokrotnie grany w szkołach specjalnych w latach 2015 ? 2018. W 2016 roku Helena Wawrzeniuk zaprosiła zespół 59 minut do projektu „Dźwięki domu”. Grupa przeprowadziła wówczas cykl warsztatów teatralnych w Teatrze Współczesnym z kobietami dotkniętymi przemocą domową, którego efektem stały się akcje performatywne o przemocy, w wykonaniu aktorów teatru i uczestniczek warsztatów.

W 2011 roku teatr prowadził warsztaty teatralne z więźniami przebywającymi w areszcie na ul. Kocjana w Warszawie. Cykl zakończył się stworzeniem spektaklu, a po kilku miesiącach w zakładzie został zagrany przez Teatr 59 minut spektakl „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść” Dario Fo.

www.59minut.pl

 

1 marca / nd
11:30
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Górczewska 201
Bilety 18 PLN
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content