Archiwa X, czyli o nierozwiązanych zbrodniach sprzed lat

18 marca / śr
18:15
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Wydarzenie odwołanewięcej informacji >>>

Rozpoczynamy kolejny cykl Bemowskich Spotkań Kryminalistycznych! W 2020 roku czeka Was kolejna dawka interesujących zajęć i wiedzy, której nie znajdziecie nigdzie indziej.

Już 18 marca Dwa Jelonki oraz Towarzystwo Paragraf 22 zaproszą Was na zajęcia dotyczące pasjonujących spraw kryminalnych sprzed lat. Przedstawimy Wam prawdziwe, mrożące krew w żyłach historie, i opowiemy, jak w takich przypadkach naprawdę wygląda praca organów ścigania.

Dowiecie się między innymi:

  • co dzieję się, gdy na jaw wychodzą dowody dotyczące nierozwiązanej zbrodni sprzed lat,
  • które instytucje podejmują czynności i jaki jest model ich postępowania,
  • jakie przeszkody najczęściej utrudniają rozwiązanie ?wiekowej? zagadki,
  • które historyczne polskie zbrodnie zostały po latach rozwiązane przez śledczych.

Pierwsza część spotkania odbędzie się w formie wykładu. Przedstawione zostaną prawne oraz kryminalistyczne aspekty prowadzenia nierozwiązanych spraw sprzed lat. Omówimy różne metody postępowania, ich zalety i wady. Zaprezentujemy też najpopularniejsze przypadki z Polski i

Świata, które długo pozostawały nierozwiązaną zagadką, a których sprawców udało się po latach odnaleźć.

W części praktycznej uczestnicy spotkania będą mieli okazję wcielenia się w rolę detektywów z ?Archiwów X?. Przedstawimy akta spraw, które przez lata mogły zalegać w kartonach z napisem ?nierozwiązane?. Uczestnicy wspólnie zapoznają się z wydarzeniami, dokumentami, dowodami, a następnie spróbują ustalić najbardziej prawdopodobną wersję wydarzeń. Następnie wspólnie zweryfikujemy ustalenia, poszukamy błędów oraz nieścisłości.

 

Wykład i warsztaty poprowadzą Joanna Wojnarowska i Katarzyna Górecka z Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22.

Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

 

Sylwetki prelegentów:

Joanna Wojnarowska ? absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Członkini Zarządu Towarzystwa Paragraf 22.  Zainteresowana nowymi technologiami i ich zastosowaniem w kryminalistyce oraz medycynie. W wolnej chwili zajmuje się fotografią i podróżami.

Katarzyna Górecka ? absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Interesują ją kryminalistyczne aspekty pracy tzw. ?Archiwów X? Policji. W wolnym czasie lubi badać charakterystykę przestępstw na Islandii. Uwielbia podróże, gry planszowe jak i komputerowe, a ostatnio także relaksować się przy wyrabianiu naczyń z ceramiki.

 

Informacja o Partnerze:

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

 

Więcej informacji: www.paragraf22.eu i www.facebook.com/towarzystwoparagraf22

 

Archiwa X, czyli o nierozwiązanych zbrodniach sprzed lat

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

18 marca / śr
18:15
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content