Bemowski Ojcowski Krąg

31 maja / wt
16:00-19:00
Dom sąsiedzki nad stawem
ul. Pełczyńskiego 30b
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Współczesny świat stawia przed nami, ojcami dzieci, w każdym wieku coraz to nowe i większe, inne niż wcześniej oczekiwania. Staramy się im sprostać, pozostając jednocześnie w wielu innych rolach – jako mąż, partner, pracownik, przyjaciel. Czas pandemii i związane z nią: izolacja, kwarantanny, pracę w domu a ostatnio wojna za wschodnią granicą przyniosły nowe wyzwania dla ojców związane z opieką nad dziećmi, ale także niepewność o przyszłość.

Będąc ojcami, zdajemy sobie sprawę z wielu ograniczeń, które w sobie nosimy w związku z tymi oczekiwaniami. Kluczową z nich wydaje się trudność w zrozumieniu siebie, własnych reakcji i emocji, trudność w kierowaniu własnymi emocjami i kontrolowaniu ich, zdolność do samomotywowania się oraz empatyzowania. Potrzebujemy elastyczności w naszej ojcowskiej roli, bo osadzenie w starym rozumieniu ról i schematów przestają się sprawdzać w relacjach z dziećmi i ich matkami.

Co możemy z tym wszystkim dla siebie zrobić?
Możemy spotkać się, porozmawiać i usłyszeć w ojcowskim gronie. Podzielić się czymś, czego nikomu nie mówiliśmy, odkryć i wyrazić długo skrywane uczucia w towarzystwie rozumiejących i współczujących świadków ojcowskich zmagań, poczuć męską bliskość innych ojców. Przyjrzeć się różnym własnym ograniczeniom, podzielić się radościami i smutkami rodzicielskiej codzienności, wypowiedzieć, że czujemy się czasem bezsilni a jeszcze trudniej nam poprosić o mądre ojcowskie wsparcie.

Jeśli jesteś gotów na taką ojcowską przygodę to ZAPRASZAM NA OJCOWSKI KRĄG

Terminy:
5 spotkań po 3 godziny, wtorki 16:00-19:00 – 31.05, 07.06, 14.06, 21.06, 28.06

Tematyka spotkań:

  • Ojcostwo w moim życiu
  • Moje ojcowskie mocne strony i wyzwania
  • Siedem sekretów bycia wystarczająco dobrym ojcem
  • Emocjonalna dieta ojcowska – od złości do radości, od radości do złości w roli ojca
  • Bycie ojcem a bycie mężem/partnerem

Warsztat poprowadzi Marcin Grudzień – ojciec dwóch córek: Łucji (19 lat) i Jagody (5 lat). Pracuje jako psychoterapeuta i trener z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi w ośrodku psychoterapii i wsparcia rodzin Plaster Miodu oraz w Kooperatywie Trenerskiej. Studiował w Studium Pomocy Psychologicznej Par w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz w Szkole Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Obecnie szkoli się z psychoterapii Centrum Terapii Dialog (d. Mabor), atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Badacz męskich ruchów społecznych, aktywny uczestnik męskich grup wsparcia. Pracuje w Fundacji Masculinum. Dedykowane Mężczyznom (masculinum.org)

Spotkania realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego

 

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

31 maja / wt
16:00-19:00
Dom sąsiedzki nad stawem
ul. Pełczyńskiego 30b
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content