CudaWianki: Mniej śmieci – więcej pamięci / Pleciemy ozdobne wieńce

23 października / pon
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Wianki, wianuszki, wieńce

Są piękną ozdobą w wielu okolicznościach. Możemy je nosić na głowie, położyć na stole lub grobie, powiesić na drzwiach lub na ścianie.

Tym razem nauczymy się wyplatać wieńce, które przydadzą się już niebawem: na Wszystkich Świętych i Boże Narodzenie. Zrobimy je z naturalnych materiałów. Prosimy o przyniesienie znalezionych w domu wstążek i kokard, zerwanych w dozwolonym miejscu kwiatów, owoców (np. jarzębiny, głogu i dzikiej róży) i gałęzi zimozielonych drzew i krzewów. Suszone kwiaty też się przydadzą.

Przy tej okazji porozmawiamy o naszej potrzebie ozdabiania grobów, nadmiernej konsumpcji, która nam towarzyszy przy różnych okazjach i akcji „Mniej śmieci – więcej pamięci”

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Zawilska – Rospędek, specjalistka w zakresie zero waste i szeroko pojętej edukacji ekologicznej, autorka bloga „Inżynier w zielonych okularach” o prostych sposobach na bardziej ekologiczne życie.

Warsztaty organizowane z Budżetu Obywatelskiego

Logo budżetu obywatelskiego

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

23 października / pon
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content