Czy karalne jest… – czyli o co najczęściej pytamy Googla

27 września / pon
19:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Czy karalne jest śledzenie kogoś? Czy coś nam grozi za kłamanie w CV? Czy są prawne konsekwencje dokarmiania gołębi? Pytania, jakie użytkownicy polskiego Internetu wpisują w wyszukiwarkach padają przeróżne – od tego czy wolno zerwać jabłka rosnące w ogrodzie sąsiada, przez to czy można posiadać maczetę aż po zakładanie fałszywego konta w portalach społecznościowych. Jak jest naprawdę? Zapraszamy na nietypowy wykład po alfabecie przestępstw, gdzie odpowiedzi poszukamy w kodeksie karnym, kodeksie wykroczeń i szeregu innych ustaw. Będzie też okazja, by zadać własne pytania.

Sylwetka prelegentki:
Anna Winczakiewicz ? Członek Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonatka kryminalistyki, medycyny i seksuologii sądowej. Prowadzi własną kancelarię adwokacką, w zakresie prawa karnego, pracy i rodzinnego. Prywatnie wielbicielka kina europejskiego, wypraw górskich i dobrej kuchni.

Informacja o Partnerze:

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.
Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

27 września / pon
19:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content