Dźwięczność vol.3: warsztat ?Niestraszny komputer?/ Ableton Live


Serdecznie zapraszamy instruktorów i uczestników zajęć muzycznych w Bemowskim Centrum Kultury oraz Domu Kultury Dorożkarnia do udziału w kolejnej edycji wyjątkowego projektu artystycznego!
DARMOWY PROGRAM SZKOLENIOWY ?DŹWIĘCZNOŚĆ? skierowany jest do muzykalnych mieszkańców Bemowa i Mokotowa od 13 do 113 roku życia (szczegółowy opis poniżej).

? Część I:
?NIESTRASZNY KOMPUTER? ? intensywne szkolenie z podstaw produkcji i realizacji dźwięku, skoncentrowane na programie Albeton Live, poprowadzi Mateusz Telega (bio poniżej)
?? weekend 23-24.09.2017 | 10:00-18:00
Dom Kultury Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28

Warsztaty poświęcone będą nauce podstaw komputerowej twórczości muzycznej. W ciągu 16 godzin zajęć uczestnicy poznają charakter tego typu aktywności artystycznej. Zajęcia będą skoncentrowane na programie Ableton Live, dzięki któremu przećwiczone zostaną najpopularniejsze współczesne techniki twórcze. Uczestnicy będą zajmowali się m.in. pracą z instrumentami wirtualnymi (syntezatorami i samplerami), efektami dźwiękowymi czy też samplingiem. Efektem realizacji zajęć będą krótkie utwory muzyczne wykonane samodzielnie przez uczestników.

Mateusz Telega – Certyfikowany Trener Ableton, pionier nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce. Warsztaty nowoczesnej twórczości muzycznej prowadzi od 2008 roku. Jest założycielem Akademia Dźwięku ? pierwszej w Polsce szkoły muzyki elektronicznej. Zaangażowany w animację lokalnego środowiska twórców, organizuje spotkania integracyjne, jam sessions oraz publikuje nieodpłatne materiały edukacyjne. Przez kilka lat współtworzył też państwowy egzamin potwierdzający umiejętności w zawodzie technik realizator dźwięku.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
Projekt dofinansowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej / Warszawski Program Edukacji Kulturalnej

Uwaga: ze względu na specyfikę zajęć i wymagania techniczne liczba uczestników szkolenia nie może przekroczyć 8 osób ? decyduje kolejność zgłoszeń.

? ZAPISY prowadzone są do 20 września. Należy wysłać maila (w temacie podać słowo ABLETON) na adres:
projekty@bemowskie.pl
z krótkim opisem swojej aktywności w ramach zajęć muzycznych w BCK lub Dorożkarnii (jestem uczestnikiem / prowadzącym zajęć ?? w??) i uzasadnieniem ? dlaczego chcesz wziąć udział w warsztacie.

? CZY ?DŹWIĘCZNOŚĆ? JEST DLA CIEBIE?

Jesteś uczestnikiem lub instruktorem zajęć muzycznych w Bemowskim Centrum Kultury lub Domu Kultury Dorożkarnia, a do tego:
Śpiewasz? Grasz? Udzielasz się w chórze, grupie śpiewu, orkiestrze młodzieżowej, zespole rockowym? Masz szansę na zdobycie cennej wiedzy na temat tego, jak nagrać i wyprodukować swoje pomysły, udoskonalić technikę śpiewania czy skomponować ciekawy kawałek. Profesjonaliści: pionier nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce oraz artyści ? absolwenci prestiżowych uczelni ? udzielający się w uznanych zespołach, poprowadzą specjalne warsztaty mentoringowe, podczas których sami wymyślicie, nagracie i wyprodukujecie autorski utwór.

Możliwe jest wzięcie udziału we wszystkich modułach projektu DŹWIĘCZNOŚĆ vol.3:
1) KOMPUTEROWA PRODUKCJA I REALIZACJA DŹWIĘKU
Dźwięczność vol.3: warsztat ?Niestraszny komputer?/ Ableton Live
23-24.09.2017 | Dom Kultury Dorożkarnia;
2) ZWIĘKSZENIE KOMPETENCJI WOKALNYCH (emisja głosu i harmonia) i WYPRACOWANIE OTWARTOŚCI NA IMPROWIZACJĘ WOKALNĄ
Dźwięczność vol.3: warsztat ?Głos.Masterclass?/ Emisja i impro
7-8.10.2017 | Bemowskie Centrum Kultury;
3) REALIZACJA SWOJEGO POMYSŁU NA UTWÓR MUZYCZNY:
– moduł wyłącznie dla instruktorów: 21-22.10.2017 | Ladom ? miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC,
– moduł dla instruktorów i uczestników: 4-5.11.2017 | Ladom ? miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC;
ale każdy ma możliwość wybrania dla siebie tylko jednych, najbardziej interesujących go zajęć.
_________
?Dźwięczność vol. 3? to trzecia edycja programu realizowanego przez Bemowskie Centrum Kultury, który poszerza dziedzinę nieformalnej edukacji muzycznej w kierunku edukacji do twórczości. Pozwala on uczestnikom poznać narzędzia twórcze (przełamanie barier technologicznych), zaplanować proces i poznać siebie w procesie grupowym. Zwiększa też kompetencje wykonawcze w sposób, który angażuje uczestnika, czyniąc go odpowiedzialnym za wytwór (własny lub grupy). Dotychczasowe edycje, zorientowane na tworzenie własnych etiud dźwiękowych czy piosenek, pokazały, że tego rodzaju poszerzanie kompetencji ma realne przełożenie na rozwijanie pasji i pchanie ich w kreatywną, nieraz niezwykle oryginalną stronę..

Szczegółowe informacje nt. kolejnych warsztatów programu „Dźwięczność” vol.3 podamy wkrótce!

Warsztaty organizowane są przez Bemowskie Centrum Kultury i Dom Kultury Dorożkarnia dzięki dofinansowaniu Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej / Warszawski Program Edukacji Kulturalnej

      


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!