Ja Ojciec Ja. Warsztat o międzypokoleniowych schematach i przekazach


Co naprawdę wiesz na jego temat? Może chciałbyś mu za coś podziękować, ale nigdy nie było okazji? A może czujesz do niego żal lub złość? Warto się temu przyjrzeć, zastanowić, poczuć? 

Spójrz na męskość ojca/syna jak na rzekę, w której się zanurzamy; rzekę wiedzy, umiejętności i postaw, które mają źródło w tradycji poprzednich pokoleń mężczyzn.
Twój ojciec był Twoim przewoźnikiem po tej rzece, teraz Ty jesteś przewoźnikiem dla swojego syna. 

Czy wiesz, co chciałbyś mu przekazać?
Czy masz mu co dać? 

W czasie warsztatu w męskim gronie postarasz się odpowiedzieć na pytania: 

– Jakie emocje towarzyszą Tobie dziś w relacjach z ojcem i synem/synami? 

– Jak przykład Twojego ojca wpływa na Twoje obecne życie jako ojca synów, męża i partnera? 

– W jaki sposób chcesz budować relacje z dorastającym synem, co masz mu do zaproponowania z rzeki męskości? 

– Co byś chciał powiedzieć synowi oraz co od niego usłyszeć? 

Dla chłopców przeżywanie całego dzieciństwa aż po dorosłość w bliskiej relacji z ojcem to wielka wartość. Ojciec, który jest obecny, pozwala poznać i zrozumieć męski świat, jest przykładem męskości. 

Ale jak temu wszystkiemu podołać, gdy dla mężczyzny ? rodzica świat potrzeb dzieci jest trudny do zrozumieniaByć może warto przywołać własne doświadczenie dobrych relacji ze starszymi mężczyznami lub wsłuchać się w głos doświadczenia innych. 

Na naszym warsztacie odkryjesz, że masz zasoby do bycia wystarczająco dobrym rodzicem dla syna. Sprawdzisz, co mu dajesz i co jeszcze mógłbyś mu dać. Zastanowisz się nad tym, co on tobie daje. Odkryjesz, że jesteś dla niego ważny. Spędzisz dobrze czas w grupie innych ojców. 

Warsztat poprowadzi Marcin Grudzień ? ojciec dwóch córek: Łucji (19 lat) i Jagody (5 lat). Pracuje jako psychoterapeuta i trener z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi w ośrodku psychoterapii i wsparcia rodzin Plaster Miodu oraz w Kooperatywie Trenerskiej. Studiował w Studium Pomocy Psychologicznej Par w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz w Szkole Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Obecnie szkoli się z psychoterapii Centrum Terapii Dialog Mabor, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Badacz męskich ruchów społecznych, aktywny uczestnik męskich grup wsparcia. Wykładowca akademicki w Akademii Pedagogiki Specjalnej. 

Warsztat jest częścią cyklu ?Tylko dla ojców?, organizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wydarzenia w cyklu są niezależne: można wziąć udział w jednym warsztacie lub w kilku.

Kontakt: Joanna Chaś joanna.chas@bemowskie.pl, 506 879 345


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!