Jak polubić potwora?

12 września / czw
16:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
Wstęp wolny, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona

Zespół Karuzeli Sztuki zaprasza na specjalne zajęcia, podczas których będziemy oswajać zewnętrzne i wewnętrzne potwory, lęki i obawy. Co to jest strach? Z czego wynika, z czym się wiąże oraz w jaki sposób możemy sobie z nim radzić? To jedna z pierwotnych emocji, która towarzyszy nam od początku życia i służy do tego, by nas chronić. Strach jest związany z fascynacją, ale i z obrzydzeniem, lękiem. Czasem wydaje się ogromny i obezwładniający ale gdy się go rozpozna, zamienia się w coś zupełnie innego, daje siłę. Podczas zajęć rozbroimy go na cząstki elementarne, przyjrzymy mu się z perspektywy różnych dziedzin sztuki: malarstwa, filmu, fotografii. Nasze rozważania przyjmą formę pogadanki, działań interaktywnych i manualnych. Dzieci będą miały możliwość, aby twórczo i ekspresyjnie rozbroić strach.

Karuzela Sztuki od lat realizuje program alternatywnej edukacji twórczej łącząc zagadnienia z historii sztuki, szeroko pojętej kultury wizualnej i dźwiękowej z elementami mindfulness, relaksacji i ruchu. Regularne zajęcia Karuzeli Sztuki odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie, dedykowane są także instytucjom kultury, szkołom, szpitalom, czy wydarzeniom plenerowym takim jak Land Art Festiwal.

Warsztat ?Jak polubić potwora? Przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi, zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Zajęcia trwają półtorej godziny.

Prowadzenie: Karuzela Sztuki (Marta Ryczkowska i Agnieszka Chwiałkowska)

Klub dla Miłośników Grozy to cykl wydarzeń realizowanych od sierpnia do grudnia, na których stajemy oko w oko z horrorem, fantastycznymi opowieściami, koszmarami sennymi, wampirami, łowcami potworów a przede wszystkim z dużą dawką emocji i doskonałym kinem przyprawiającym o szybsze bicie serca.

W programie mamy także spotkania z gośćmi specjalnymi, warsztaty, oryginalne wykłady i prelekcje dla widzek i widzów w każdym wieku.
Strasznie zapraszamy!

Kuratorka wydarzenia: Monika Stolat

Organizatorzy:
Bemowskie Centrum Kultury
SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival
Splat Nights

Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Partycypacyjnego.

 

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

12 września / czw
16:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
Wstęp wolny, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content