Jak polubić potwora?

12 września / czw
16:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
Wstęp wolny, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona

Zespół Karuzeli Sztuki zaprasza na specjalne zajęcia, podczas których będziemy oswajać zewnętrzne i wewnętrzne potwory, lęki i obawy. Co to jest strach? Z czego wynika, z czym się wiąże oraz w jaki sposób możemy sobie z nim radzić? To jedna z pierwotnych emocji, która towarzyszy nam od początku życia i służy do tego, by nas chronić. Strach jest związany z fascynacją, ale i z obrzydzeniem, lękiem. Czasem wydaje się ogromny i obezwładniający ale gdy się go rozpozna, zamienia się w coś zupełnie innego, daje siłę. Podczas zajęć rozbroimy go na cząstki elementarne, przyjrzymy mu się z perspektywy różnych dziedzin sztuki: malarstwa, filmu, fotografii. Nasze rozważania przyjmą formę pogadanki, działań interaktywnych i manualnych. Dzieci będą miały możliwość, aby twórczo i ekspresyjnie rozbroić strach.

Karuzela Sztuki od lat realizuje program alternatywnej edukacji twórczej łącząc zagadnienia z historii sztuki, szeroko pojętej kultury wizualnej i dźwiękowej z elementami mindfulness, relaksacji i ruchu. Regularne zajęcia Karuzeli Sztuki odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie, dedykowane są także instytucjom kultury, szkołom, szpitalom, czy wydarzeniom plenerowym takim jak Land Art Festiwal.

Warsztat „Jak polubić potwora? Przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi, zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Zajęcia trwają półtorej godziny.

Prowadzenie: Karuzela Sztuki (Marta Ryczkowska i Agnieszka Chwiałkowska)

Klub dla Miłośników Grozy to cykl wydarzeń realizowanych od sierpnia do grudnia, na których stajemy oko w oko z horrorem, fantastycznymi opowieściami, koszmarami sennymi, wampirami, łowcami potworów a przede wszystkim z dużą dawką emocji i doskonałym kinem przyprawiającym o szybsze bicie serca.

W programie mamy także spotkania z gośćmi specjalnymi, warsztaty, oryginalne wykłady i prelekcje dla widzek i widzów w każdym wieku.
Strasznie zapraszamy!

Kuratorka wydarzenia: Monika Stolat

Organizatorzy:
Bemowskie Centrum Kultury
SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival
Splat Nights

Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Partycypacyjnego.

 

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

12 września / czw
16:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
Wstęp wolny, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.