Jeremi Przybora „Mężczyzna do wzięcia” – czytanie otwarte

21 kwietnia / pt
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Na życzenie mieszkańców powtarzamy wydarzenie a przedstawia je zespół Teatru Poddasze.

OPIS SZTUKI:

„Sztuka dzieje się w latach 60. XX w. i opowiada o czterokrotnym rozwodniku Xawerym Rozłupskim, który w Dniu Kobiet szykuje się na randkę w wynajętym naprędce lokum, gdy w drzwiach mieszkania niespodziewanie pojawia się jego atrakcyjna przełożona. Ta wizyta komplikuje plany bohatera na spędzenie miłego wieczoru, widzom zaś dostarcza wielu powodów do śmiechu.

„Mężczyzna do wzięcia” to nie tylko zabawna anegdota o relacjach damsko-męskich ale i dokument swojego czasu. Źródłem perypetii bohaterów są m.in. trudności, warunki życia i obyczaje charakterystyczne dla czasów wczesnego PRL-u. Dialogi często wykorzystują żart słowny, niekiedy bardzo abstrakcyjny, nie tracąc jednak z oczu charakterystyki postaci.

Główny bohater Xawery, urzędnik średniego szczebla – skromny, uległy, o niewygórowanej ambicji, cieszy się jednak zaskakującym powodzeniem u kobiet. Z pokorą przyjmuje więc swój los rozwodnika. Czy i tym razem, podobnie jak wcześniej, szczęście uśmiechnie się do niego i w jego życie wkroczy piękna i atrakcyjna kobieta, która zostanie z nim na dłużej?”

OBSADA:

XAWERY- Paweł Frąckiewicz

NACZELNIK – Małgorzata Sokół

MECENAS – Urszula Bielecka Osella

MIMOCHODEK – Paweł Jakubowski

STARUSZKA – Katarzyna Raczkowska

DIDASKALIA – Paweł Jakubowski/ Katarzyna Raczkowska

Reżyseria:

Paweł Frąckiewicz

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

21 kwietnia / pt
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content