Koncert FOLKOVO

17 czerwca / sb
15:00
Osiedle SM Rozłogi
ul. Rozłogi 12
wstęp wolny

Międzypokoleniowy amatorski Zespół  wokalny „Folkowo”, pod kierownictwem profesjonalnego muzyka Roberta Lipki  powstał w  kwietniu 2022.

Działamy przy wsparciu i opiece BCK jako  Grupa otwarta – każdy, kto lubi śpiewać może do nas dołączyć bez egzaminów wstępnych i znajomości nut.
W krótkim czasie grupa amatorów lubiących muzykę i śpiew przekształciła się w Zespół Wokalny z szerokim repertuarem folkowym.
Mamy za sobą wiele koncertów w sali widowiskowej BCK, w Amfiteatrze Bemowo, Domach kombatanta, w MAL- ach. Braliśmy udział w filmie nagrodzonym na wielu festiwalach poza granicami Polski „Zapomniana piosenka” ,którego akcja toczy się na Bemowie. Nagraliśmy świąteczny teledysk, występowaliśmy też w innych dzielnicach W-wa dla Powstańców Warszawskich, Organizacji charytatywnych i Opiekuńczych, jak też poza Warszawą m.in. w Sulejówku czy  Łochowie razem z zespołem instrumentalnym i grupami śpiewaczymi prowadzonymi przez doskonałego kierownika muzycznego Roberta Lipkę.

 

Nasza dewiza to „ piosenka jest dobra na wszystko…”

Różnorodność kultur świata przekazywana poprzez popularne pieśni folkowe prowadzi nas przez uroki życia  regionów i środowisk. Pozwala smakować zwyczaje ,niesie bagaż emocji i przeżyć.

Wspólne granie i śpiewanie zbliża ludzi, łagodzi obyczaje.

Muzyka jest ponad wszelkimi podziałami.

 

W „ Folkovo” śpiewamy z radością i z miłością piosenki oparte na tradycjach ludowych.

Tym wszystkim pragniemy się dzielić z Wami – uczestnikami  koncertów.

Koncert finansowany z Budżetu Obywatelskiego 2023.

17 czerwca / sb
15:00
Osiedle SM Rozłogi
ul. Rozłogi 12
wstęp wolny
Ikona telefonu
Skip to content