Maroko o smaku amlou i szkolnej przygody – Róża Klósak

15 lipca / pon
18:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny

Róża jest trzynastolatką, która w Afryce spędziła blisko rok. Podczas  pobytu w Maroko w Agadirze realizowała dwa programy szkoły polskiej (e-program szkoły internetowej i tradycyjny dla dzieci Polaków za granicą) oraz  program szkoły arabskiej. Obecnie przygotowuje się do kolejnego semestru, tym razem we francuskiej szkole w Casablance. Róża będzie podnosić swoje kwalifikacje z  języka francuskiego i arabskiego. Ma wiele pasji, jedną z nich jest podróżowanie.

W prezentacji „Maroko o smaku amlou  i szkolnej przygody”  opowie nam o swoich doświadczeniach w marokańskim przedszkolu i marokańskiej szkole oraz oprowadzi nas po agadirskim souku i medynie w Fezie. Z Różą wybierzemy się  na piaski Zagory i Merzougi, a także na hamadę koło Esmary. Powędrujemy do Ouarzazate, gdzie kręcono filmy  „Gladiator” i „Grę o tron” oraz odwiedzimy mauzoleum królewskie w Rabacie. Oczywiście nie zabraknie komentarza o pysznej kuchni, w której króluje argan i szafran.

Warto posłuchać, co o życiu w arabskiej i berberyjskiej kulturze sądzi uczennica-podróżniczka z Polski. Zachęcamy do uczestnictwa w prezentacji także dzieci i młodzież.

15 lipca / pon
18:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Powstańców Śląskich 44
wstęp wolny
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.