Maroko ? w poszukiwaniu malunków naskalnych i agadirów

23 lutego / wt
18:00
on-line
wstęp wolny, obowiązują zapisy

Maroko ? w poszukiwaniu malunków naskalnych i agadirów. Spotkanie z dr Maciejem Klósakiem.

Porozmawiajmy o kraju, który jest popularną wakacyjną destynacją, ale zamiast pięciu jego największym atrakcjom, przyjrzymy się skarbom bardziej ukrytym.

Maroko znamy z pięknych plaż, targowego zgiełku Fezu i Marrakeszu czy szczytu Jebel Toubkal, ale mało turystów wchodzi do prawdziwych agadirów (nie mylić z kurortem Agadir), czyli starych spiżarni kolektywnych lub przygląda się z bliska sztuce naskalnej, którą na przedgórzu Atlasu zostawili po sobie kilka tysięcy lat temu nasi wędrowni przodkowie. Podróżując w poszukiwaniu tych pomników przeszłości zawsze spotyka się uśmiechniętych i życzliwych ludzi, których pierwszą spontaniczną reakcją na widok obcego jest zaproszenie na herbatę.

Bonusem do opowieści podróżniczej o Maroku będzie słowo o kulturze biznesu w tym kraju.

Spotkanie na platformie Zoom poprowadzi dr Maciej Klósak ? szef polskiej misji ekonomicznej w Maroku, prowadzi również działalność naukową w dziedzinie mechaniki stosowanej, z zawodu inżynier budownictwa. Podróżnik z bogatym dorobkiem, członek nowojorskiego The Explorers Club oraz Stowarzyszenia Geografii w Paryżu. Współpomysłodawca i lider wypraw afrykańskich śladami Szolca-Rogozińskiego do Kamerunu, Gabonu, Gwinei Równikowej, Nigerii, Liberii i Wybrzeża Kości Słoniowej. Autor popularno-naukowych opracowań oraz prezentacji na temat Szolca-Rogozińskiego. Za działalność rozwijającą kontakty polsko-kameruńskie otrzymał honorowy tytuł Starszego Doradcy oraz Dostojnika Historycznego Królewskiego Dworu Mondoli w Kamerunie oraz tytuł Honorowego Przyjaciela Kalisza. Maciej odwiedził 128 krajów i terytoriów, w tym 115 krajów niepodległych ONZ.

Zapisane osoby otrzymają od nas link do spotkania na platformie Zoom.

formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

23 lutego / wt
18:00
on-line
wstęp wolny, obowiązują zapisy
Ikona telefonu
Skip to content