Nadciśnienie ? webinarium w cyklu Przepis na zdrowie

7 września / pon
18:00
on-line

Zapraszamy na webinar poświęcony nadciśnieniu.

Nadciśnienie tętnicze to niestety najczęściej diagnozowana choroba przewlekła w naszym kraju. Przez długi czas może nie dawać żadnych objawów. Nieleczona może doprowadzić do wielu różnych powikłań, w tym do uszkodzenia mięśnia sercowego. Odpowiednia dieta i modyfikacja stylu życia są podstawą terapii wspierającej leczenie farmakologiczne. 80% pacjentów to osoby z nadciśnieniem łagodnym, u których chorobę można kontrolować za pomocą odpowiedniej diety oraz zdrowego stylu życia. W literaturze naukowej mamy dowody, że zmiana diety, aktywność fizyczna i techniki relaksacyjne, okazywały się niejednokrotnie skuteczniejsze od leków, szczególnie w przypadku nadciśnienia typu granicznego oraz łagodnego.

Podczas spotkania skupimy się na diecie DASH – czyli najskuteczniejszej i najlepiej udowodnionej jak dotąd terapii żywieniowej.

 

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Rećko ? dietetyk https://www.facebook.com/katarzynareckodietetyk

Przepis na zdrowie to spotkania, których celem jest pokazanie osom cierpiącym na choroby wymagające szybkich i radykalnych zmian wspomagających diet oraz prostych i smacznych przepisów.

 

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Webinarum będzie do obejrzenia na stronie Facebook Bemowskiego Centrum Kultury i Dwóch Jelonków.

7 września / pon
18:00
on-line
Ikona telefonu
Skip to content