„Nie” zawsze oznacza nie! ? przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności okiem prawnika.


Czy korzystanie z serwisów oferujących treści pornograficzne jest legalne? 

Od którego roku życia osoba przestaje być ?małoletnia? w rozumieniu Kodeksu karnego? 

Co to jest ?ciemna liczba? przestępstw i ile wynosi w odniesieniu do przestępstw przeciwko wolności seksualnej? 

Czy czynności śledztwa związane z przesłuchaniem ofiary przestępstwa odbywają się z funkcjonariuszem tej samej płci? 

Czyny związane z przestępczością około seksualną są jednymi z najciężej wykrywalnych rodzajów przestępstw. Z czego to wynika? Jak wygląda postępowanie w tego typu sprawach? Kiedy można zgłosić przestępstwo? Czy musimy znać tożsamość, rysopis czy cechy szczególne sprawcy? Jak dbać o swoje prawa w trakcie postępowania? I przede wszystkim, jakie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności zdarzają się najczęściej? O tym i nie tylko opowie Oliwia Sentysz na najbliższym spotkaniu organizowanym przez Towarzystwo Paragraf 22 we współpracy z Bemowskim Centrum Kultury i MAL Dwa Jelonki.

W części drugiej spotkania przewidziane są warsztaty w formie case ? study prawdziwych spraw, z którymi zapoznać będą mogli się uczestnicy, a następnie wcielą się w role procesowe ? obrońców, prokuratorów i sądu orzekającego. Jaki wyrok zapadnie i czy będzie inny, niż ten ?prawdziwy?? 

Sylwetka prelegentki:

Oliwia Sentysz ? adwokat, członek zarządu Towarzystwo Paragraf 22, pasjonatka prawa karnego i kryminalistyki, doświadczenie zdobywała m.in. w trakcie pracy w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i licznych kancelariach adwokackich. Wielbicielka literatury faktu, długich rozmów i ludzi. 

Pamiętajcie o maseczkach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy do zapisów.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacja o Partnerze:
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!