Zhumanizowane maszyny i ztechnologizowani ludzie


Od kilkunastu lat obserwujemy gwałtowny rozwój techniki. Technologia staje się towarzyszką naszego codziennego życia ? w podróży, w domu, w pracy? A może to my stajemy się jej dodatkiem?

 

Podczas seminarium Nowej Humanistyki, wraz z prowadzącą dr Aleksandrą Przegalińską-Skierkowską zastanowimy się nad wzajemnym przenikaniem się dwóch sfer: technologicznej i społecznej. Dowiemy się o najnowszych koncepcjach pamięci, umysłu i wiedzy. Spotkanie będzie również miejscem do dyskutowania i rozwoju myśli nad zagadnieniami związanymi ze sztuczną inteligencją i ludzką percepcją.

 

Aleksandra Przegalińska-Skierkowska – doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Kozminskiego. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Pracowała także przy Polskiej Prezydencji w Radzie UE jako przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Audiowizualnych z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!