Pleciemy ozdobne wieńce

20 września / pon
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Wianki, wianuszki, wieńce

Są piękną ozdobą w wielu okolicznościach. Możemy je nosić na głowie, położyć na stole lub grobie, powiesić na drzwiach lub na ścianie.

Tym razem w cyklu „Eko? Zrób to sam!” pod okiem doświadczonej florystyki nauczymy się wyplatać wieńce, które przydadzą się już niebawem: na Wszystkich Świętych i Boże Narodzenie. Zrobimy je z naturalnych materiałów. Prosimy o przyniesienie znalezionych w domu wstążek i kokard, zerwanych w dozwolonym miejscu kwiatów i gałęzi zimozielonych drzew i krzewów. Suszone kwiaty też się przydadzą.

Warsztaty poprowadzi Marta Kalisz, która pisze o sobie: „Z zawodu jestem pedagogiem specjalnym. Florystyka to moja pasja, która z czasem przerodziła się w pracę. Bardzo lubię kontakt z naturą i często wykorzystuje jej dary w swoich pracach. Jestem zwolenniczą wyłącznie żywych dekoracji, chociaż są mniej trwałe ale bardziej przyjazne dla naszej ziemi. Dwa lata temu zrodził mi się pomysł plecenia wianków na cmentarz z wykorzystaniem naturalnych dodatków z ogrodu.”

Gospodynią cyklu jest Małgorzata Zawilska – Rospędek, mieszkanka Bemowa i autorka bloga @inżynier w zielonych okularach.

Kontakt: Joanna Chaś joanna.chas@bemowskie.pl, 506 879 345

Warsztat jest organizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Możliwość zapisu od 01-09-2021 00:00 do 20-09-2021 18:00.

 

20 września / pon
18:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content