Potańcówka z WoWaKinem

11 czerwca / pt
18:00
Klub Karuzela
ul. Konarskiego 85
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Już 11 czerwca na osiedlu Przyjaźń, w okolicach Klubu Karuzela zagra muzyczny trójkąt. WoWakin zabierze Was w podróż na wiejskie wesela i na szalone podmiejskie potańcówki pełne spontanicznej, gorącej energii, wciągnie w wir zabawy i wspólnego tańca. W repertuarze mają oberki, mazurki, kujawiaki, polki, fokstroty i kujony. Wszystko to przeplatane gorzkimi pieśniami o przemijaniu, stracie i tęsknocie za młodością. Brzmienie tria Wowakin raz jest surowe, szorstkie i brudne, a raz pełne słodyczy i delikatności naśladującej śpiew ptaków.

Będzie to pierwszy potańcówkowy koncert z letniej trasy promującej drugą płytę zespołu ?Wiązanka?, za którą zespół został wyróżniony II miejscem w konkursie na Folkowy Fonogram roku 2020.

Na początku potańcówki Grzegorz Ajdacki z warszawskiego Domu Tańca poprowadzi warsztaty kroku podstawowego oberka i polki. Grzegorz specjalizuje się w nauce tańców tradycyjnych niestylizowanych, w formie w jakiej służą one po prostu do zabawy.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

WoWaKin to trójka młodych ludzi, którzy mieszkają w mieście, ale zakochali się w surowej muzyce mieszkańców wsi i stali się wirtuozami muzyki w starym stylu. Przenoszą dawną muzykę we współczesność zostawiając z niej to co najlepsze- taneczną energię, trans i piękno melodii. Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak i Mateusz Wachowiak prowadzą instrumentalno-wokalny flirt, pełen pasji, improwizacji i zaskakujących pomysłów. Chemia pomiędzy artystami zmienia się w energetyczny dialog między banjolele, skrzypcami i polską harmonią trzyrzędową. Brzmienie tria Wowakin raz jest surowe, szorstkie i brudne, a raz pełne słodyczy i delikatności naśladującej śpiew ptaków.

Zapisy:

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

11 czerwca / pt
18:00
Klub Karuzela
ul. Konarskiego 85
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content