Rodzinny Klub Przyrodniczy ? natura miejscem przygód | cykl zajęć

14 maja / pt
19:00
on-line
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy na leśne spotkania z cyklu Rodzinny Klub Przyrodniczy. Z szacunkiem do przyrody będziemy badać, odkrywać, obserwować zasoby i piękno naszej Matki Ziemi. Każdym zajęciom towarzyszyć będzie też wspólny krąg i aktywność związana ze sztuką ziemi ? landart.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi od 3 do 6 roku życia (istnieje możliwość uczestnictwa rodzeństwa). W zajęciach może wziąć udział jeden opiekun z dzieckiem lub dziećmi.

Pierwszy cykl zajęć będzie trwał od maja do czerwca 2021 r. Zaplanowaliśmy siedem spotkań, w tym jedno organizacyjno-integracyjne online (które odbędzie się 14 maja o 19:00). Będzie to integracyjne spotkanie rodzin, podczas którego omówimy zasady uczestnictwa w RKP. Porozmawiamy o tym, jak się odpowiednio przygotować do zajęć, opowiemy Wam trochę o Lesie Bemowskim i o jego tajemnicach. Wykonamy również rodzinne ćwiczenia integrujące, aby lepiej się poznać.

Następnie zaprosimy na sześć spotkań (w godzinach od 10.00 do 13.00) do leśnej siedziby Stowarzyszenia Rodzice Razem ? Klub Mam na Bemowie w domku przy ul. Grotowskiej 19 – Las na Bemowie.

Terminy spotkań:

16, 23, 30 maja – niedziele

6, 13, 20 czerwca – niedziele

Tematy spotkań:

– muzyka lasu

– drewniane cudaki

– sadzimy kwiaty

– leśne wygibasy

– robimy kompoty

– leśne teatrzyki

Przebieg zajęć:

– poranny krąg podczas którego opowiemy o przebiegu spotkania

– wycieczka do lasu

– wspólny posiłek

– aktywność plastyczna

– pożegnanie

Zajęcia prowadzą członkinie SRR:

Joanna Dubrawska-Stępniewska

Lidia Rekosz – Domagała

Aleksandra Brodowska

Iza Capogna

Więcej o nas: https://www.rodzicerazem.org.pl/nasza-ekipa

Zapisując się na zajęcia, zapisujecie się na cały cykl składający się z siedmiu spotkań. Prosimy o przemyślane zgłoszenia. W zajęciach bierze udział jeden opiekun z dzieckiem lub z dziećmi. Rezerwując miejsce na cykl zajęć zapisujecie Państwo tylko dzieci (proszę nie zapisywać osób dorosłych).

Zajęcia organizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka.

Rodzinny Klub Przyrodniczy ? natura miejscem przygód

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

14 maja / pt
19:00
on-line
wstęp wolny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Ikona telefonu
Skip to content